Natálie Steklová roztleskala Prague Fashion Weekend

/ Redakce

Plný sál a potlesk za každým modelem. Tak přivítal Prague Fashion Week organickou kolekci módní návrhářky Natálie Steklové.

Při podvečerní přehlídce módní návrhářky Natálie Steklové se módní stan zaplnil až do posledních řad. První, výhradně organická kolekce zajímala nejen pozvané novináře. Měla jsem radost, že tuto kolekci má možnost vidět co nejvíce lidí. Potlesk následoval za každým modelem a poprvé na PFW byl také u modelek vidět náznak emocí a lehkých úsměvů. Choreografie byla tentokrát více energická a já měla pocit, že modelky baví organické modely skutečně nosit.

Natálie Steklová pracuje s organickými materiály víc než pět let. V této kolekci byl první i poslední steh kompletně z bio-látky vyrobené bez chemických úprav, organické nitě, barvy pocházející z přípravků pro terapii barvami, navíc aromaterapeutické. Šaty i kalhoty byly z organické bavlny či úpletu a džínovina také splňovala ekologické standarty. Natálie ráda používá i „mírumilovné hedvábí“ pro šaty, korzety a prádlo.  Všechny modely byly velmi ženské, podtrhující ženskou siluetu a lichotící postavě. Pocit, jako byste se přenesli do lehce retro doby umocňovaly i účesy a knížky v rukách modelek.  Vím, že Natálie je velmi precizní, co se týče každého detailu na jednotlivém modelu, ale i přehlídky, účesů a doplňků. A tak si přeji, aby byla spokojená nejen ona, ale aby její čistě organická kolekce našla co nejvíce spokojených zákaznic.

 

Foto: Kamila Písaříková