Návrat ztraceného Robinsona

/ Redakce

Když se kalifornský módní návrhář Patrick Robinson rozloučil po obrovském neúspěchu s postem kreativního ředitele značky Gap, který zastával dlouhé čtyři roky, rozhodl se na nějakou dobu stáhnout do ústraní, cestovat po americkém kontinentu a hledat životní smysl. I díky svému synovi si ovšem jednoho dne uvědomil, jak moc jej navrhování naplňuje a nemůže bez něj žít. Poté zbýval už jen krůček k tomu, aby vznikla jeho vlastní značka Paskho.

Po zmiňovaném „vyhazovu“ před dvěma lety, kráčel Patrick společně se svým synkem po ulici, ptal se jej, čím by chtěl být, až vyroste. Chlapec ovšem otočil otázku směrem na Patricka a ten propukl v hlasitý smích. Po několika týdnech si ovšem uvědomil, že semínko pochybností bylo zaseto. Před očima mu vyvstávaly otázky, co bude s jeho životem dál, jakým směrem se vlastně bude ubírat.

Jako absolvent Parsons School of Design a zaměstnanec ve společnostech Giorgio Armani, Perry Ellis, Anne Klein či Paco Rabanne měl mnoho předpokladů a zkušeností k založení vlastní značky. Té dal jméno PASKHO (z řeckého podstatného jména pasxo, anglicky passion = vášeň) a zaměřil se v ní především na volnočasovou módu vhodnou k všestrannému využití. Tvoří ji jednoduché kousky pro ženy i muže. Hlavním záměrem bylo probudit v každém koncovém zákazníkovi touhu, najít v sobě sportovní duši.

Je velice obdivuhodné, že Patrick jde do všeho s naprostou vervou i přesto, že momentálně neoplývá tučným kontem. Svoji kolekci tak propaguje na platformě určené k financování nových projektů http://www.kickstarter.com, kde usiluje o sponzorskou podporu v hodnotě padesáti tisíc dolarů. A světe div se, ono to funguje! Za jediný den života vlastní stránky dosáhl částky 11 085 dolarů (k 24. 3. se může pochlubit 216 sponzory a částkou 42 978 dolarů, tudíž má jeho kampaň obrovské předpoklady k tomu, dosáhnout vytyčené částky).

Aby dobrých zpráv nebylo málo, tak se Patrick také stal novým kreativním ředitelem A/X Armani Exchange, která byla uvedena na trh v roce 1991 jako mladistvější odvětví hlavní linie Armani. Právě na této pozici bude dohlížet na návrhy jednotlivých produktů i na marketingové materiály. Tomu se říká návrat ve velkém. Patricku, vítej zpět!


Foto: Facebook.com; paskho.com; kickstarter.com