Návrhář Gucci, Alessandro Michele se zařadil mezi tvůrce spojující dámskou a pánskou módu

/ Redakce

Designér Alessandro Michelle spojuje světy dámské a pánské módy v jednu módní show a přidává se tak k řadě designérů, kteří se tento krok již rozhodli udělat!

Kreativní ředitel módního domu Gucci, Alessandro Michele, sjednotí své pánské a dámské konfekční kolekce do jedné módní přehlídky.

Což znamená, že na vůbec první kombinovanou přehlídku, se budeme moci těšit v sídle Gucci v Miláně v roce 2017.

„Zdá se mi poněkud přirozené, abych prezentoval svoji dámskou a pánskou kolekci dohromady,“ řekl v jednom z krátkých interview pro WWD Michele. „Odráží to můj způsob, jak na dnešní svět módy nahlížím. Není to pro nás zrovna snadná cesta, na kterou se vydat a určitě v průběhu prvních příprav a kompletace budeme čelit jistým problémům, nicméně věřím, že mi to dá šanci posunout Gucci směrem k lepšímu a odlišnému konceptu a napomůže to také mému přístupu vyprávění novodobé módy.“

3696

Tento radikální krok byl oznámen před pár dny na mezinárodní konferenci luxusu, kterou zastřešovala společnost New York Times.

„Na druhou stranu přechod na jednu jednotnou přehlídku v následujících letech výrazně přispěje ke zjednodušení mnoha aspektů našeho podnikání,“ řekl Marco Bizzarri, prezident a generální ředitel společnosti Gucci. „Udržení dvou samostatných přehlídek, které měla odlišná data, byly spíše tradicí, než odrazem praktičnosti.“

Podle posledních zpráv italský módní dům spolupracuje s Camera Nazionale della Moda na určení harmonogramu, který bude podporovat závazek společnosti na konceptu přehlídek „see now, buy later“.

Zdroj: WWD