Nebojte se rozmarů počasí díky dokonalé impregnaci bundy

/ Redakce

Říká se, že neexistuje špatné počasí, ale pouze nevhodně zvolené oblečení. Občas se prostě stane, že vyrazíme na výlet a zjistíme, že se blíží bouřka či silný déšť. Naštěstí nejde o žádný větší problém zejména ve chvíli, kdy máte oděv ošetřený kvalitní a účinnou impregnací. Naprostou jedničkou v ochraně před vodou je zejména nano impregnace. Na jakém principu funguje a co všechno s ní můžete ošetřit? To se dozvíte přímo v tomto článku.

V čem je nano impregnace lepší?

Možná se ptáte, v čem je nano impregnace lepší v porovnání s klasickou a běžně prodávanou variantou? Odpovědí na tuto otázku existuje celá řada a záleží, z jakého úhlu pohledu se na celou problematiku podíváte.

Nano impregnace bundy totiž přináší nové výhody. Dokáže ochránit před působením vody, ale zabraňuje také usazení nečistot. Po ošetření je životnost výrazně delší v porovnání s běžnými prostředky. Vzhledem k tomu, že jde opravdu o tenkou vrstvu nanočástic, je zachována přirozená schopnost prodyšnosti oděvu. Vzduch je propouštěn bez sebemenších problémů, takže nedochází k zapařování či dokonce plesnivění.

Hlavním principem, díky kterému nano impregnace tak dobře funguje, je povrchové napětí. Tento fyzikální jev značí přirozené odpuzování kapalin. Jde o rovnoměrnou ochranu materiálu, ale zároveň není vytvořen celý souvislý a neprostupný filtr. I díky tomu je zachována mnohem delší životnost.

Ekologické a zároveň velmi účinné řešení

Klasické impregnace jsou založené na teflonu, silikonu, vosku nebo různých olejích. Nejde tedy o příliš ekologickou volbu. Oproti tomu nano impregnace pouze z vody a nanočástic křemíku. I s tímto poměrně skromným základem z pohledu složení však dokáže předvádět hotová kouzla. Extrémně dobře odpuzuje kapaliny a po aplikaci vydrží až 10 vyprání. Oproti tomu u klasické impregnace je potřeba po každém vyprání nanést čerstvou vrstvu. To logicky znamená i rychlejší spotřebu přípravku.

Potěší i jednoduchá aplikace bezbarvého přípravku, který nemá silný a nepříjemný zápach, jako tomu bývá u jiných druhů.

Inspirováno přírodou

Když se podíváte, jak se voda chová na povrchu ošetřeném nano impregnací, spatříte kapky, které se nevsakují, ale naopak elegantně stečou dolů. Přesně tento jev se objevuje i v přírodě. Typickým symbolem jsou lotosové květy, z jejichž povrchu voda takto stéká. Tato nádherná květina je svým způsobem inspirací pro vznik opravdu efektivní impregnace a princip odpuzování vody se podle ní nazývá efekt lotosového květu.

S jedním přípravkem ošetříte velké množství oblečení

Nano impregnaci bundy využijete během celého roku. Hodí se pro efektivní ošetření lyžařských bund, zimního oblečení, ale i lehčích letních svrchních oděvů. Kromě toho je možné stejný přípravek aplikovat na boty, čepice, rukavice, trička, košile a podobně. Myslete totiž i na ochranu z pohledu nečistot. Nano impregnace je obecně vhodná a doporučovaná pro použití na mnoha materiálech, jako jsou například bavlna, polyester, nylon, kůže přírodní i umělá, semiš, gore-tex, PVC a nubuk. Skvěle se hodí jako ochrana pracovního oděvu i oblečení pro trávení volného času.

Velkou výhodou je zejména dlouhá životnost aplikace, která vydrží i po vyprání. Díky tomu šetříte samotný přípravek. Zároveň stačí nanést opravdu menší množství, takže jedno balení impregnace vystačí na mnoho použití. Stejný přípravek pro nano impregnaci využijete i v domácnosti pro ochranu látek a citlivých povrchů. Podívejte se na internetový obchod s přípravky založenými na nano technologii a vyberte si účinné řešení problému, jaký vás trápí. Tato moderní metoda dokáže pomoci v celé řadě situací.