Nejčastější chyby při úpravě obočí

/ Redakce

Obočí je jednou z těch částí obličeje, které když pokazíme, není jen tak jednoduché vrátit zpátky a naneštěstí mění i celý výraz v obličeji. Nejde pouze o nadměrné vytrhávání, ale i o zbytečné překreslování a měnění přirozeného tvaru obočí, za které všichni světoví maskéři a make-up artisti poslední léta znamenitě bojují. Stačilo udělat krátký výzkum a sondáž nejčastějších chyb při úpravě obočí se v podstatě sestavila sama.

Nadměrné vytrhávání
Tato chyba je top na žebříčku nejčastějších chyb. Neexistuje snad na světě žena, která by ve své kosmetické taštičce neměla pinzetu. Bohužel většina z nich nebyla poučena, jak tento na pohled nevinný nástroj používat, a tak se stává, že místo toho, aby se pinzetami tvar upravil, tak jej kompletně změníme či vytrháme více, než jsme původně zamýšlely.
Nápravou mohou být prostředky, které podpoří růst obočí nebo si je můžete nechat přirozeně narůst. Poté je nejlepší zajít ke kosmetičce a nechat si obočí profesionálně upravit. Jděte na úpravu nejlépe až po dvou měsících po provinění z „převytrhání“ obočí, aby bylo s čím pracovat.

Kde vlastně obočí začíná?
Co se týká tvarování obočí je důležité vědět, kde má obočí začátek a kde konec taky abychom zabránily komickému klaunovskému vzhledu nebo efektu alá Frida Khalo. K tomu slouží jednoduchý fígl s běžnou tužkou. Tužku si stačí přiložit rovnoběžně s nosem k nozdře a přesně v bodě kde se sejde obočí a tužka, se nachází ideální začátek obočí.

délka

Špatná barva tužky a její potřeba
Pomoc tužky na obočí je určena především ženám, které obočí mají řídké, nebo se dopustily nějaké nesouměrnosti či chtějí zvýraznit barvu samotného obočí. K čemuž se tedy vztahuje barva tužky, která je třetím a neméně podstatnějším detailem. Mnohdy je ale velmi obtížné najít sedící pigment, který zabraňuje efektu přirozeného obočí. Abyste tomu mohly zabránit, soustřeďte se, pokud se jedná o práškový pigment, na šedohnědé tóny světlé s příměsí teplých odstínů. Jsou vhodnější jak pro rusovlásky tak i blondýny.

tweezers

Foto: Pinterest.com