Nejen lyžařský svět Sônii Bogner

/ Redakce

Sônia Bogner je nejen manželkou Willyho Bognera, ale také úspěšnou módní návrhářkou, která navrhuje dámské kolekce značky Bogner.

Její životní příběh připomíná filmovou story. Sônia, původním jménem Sônia Ribeiro pochází z Brazílie a její nevlastní sestra Florinda Bolkan byla na počátku 70. let velkou italskou filmovou hvězdou a součástí vysoké společnosti. Sônia studovala angličtinu v Cambridge a přestěhovala se do domu Florindy v Římě a krátce nato začala pracovat jako modelka pro Valentina.

Začala také fotit kampaně pro značku Bogner a při jedné z nich nebyl fotografem nikdo jiný než mladý Willy Bogner-syn zakladatele značky. Svatba proběhla ještě v ten samý rok u jezera Ammersee, svatební šaty navrhl Sônie samotný Valentino.

U značky Bogner dostala na starosti dámské kolekce a jde ji to více než skvěle. Sônia Bogner vkládá do svých kolekcí dynamiku, radost ze života a moderní metropolitní styl, čímž se snaží v kolekcích vystihnout samu sebe. Její hlavní charakteristikou je hravý přístup k módě, inteligence, smyslnost, vynikající cit pro trendy a moderní klasiku, které se snoubí s nejvyššími požadavky na kvalitu a kosmopolitní styl.

Letošnímu jaru a létu vévodí pruhovaný styl protknutý barevnými akcenty modré a oranžové. Své místo má také černobílá klasika kombinující elegantní vzhled a maximální pohodlí. Perfektní střih elegantních sáček a svislý vzor pruhů vytváří výsledný dojem krásné ženské siluety.

Prestižní německá značka Bogner byla založena slavným olympijským šampionem Willym Bognerem a jeho ženou Marií. Oba přispěli do světa módy několika revolucionářskými nápady, mezi které patří především slavné strečové lyžařské kalhoty navržené Marií, jež nosily takové hvězdy jako Marilyn Monroe, Ingrid Bergman či Jayne Mansfield.

Foto:archiv