Nejkrásnější obchody Itálie

/ Redakce

Itálie, jak je známo, je kolébkou módy a stylu. A nákupy v Miláně, či jiném městě módy? Snad každá žena je má na „TO DO LISTu“! Největší kámen úrazu, co se nakupování v Itálii týká, je nepřeberné množství obchodů od mono-brandů značek po obrovské department stores, které v sobě skrývají naprosto nereálná množství značek, kosmetiky a vybavení do domácností.

Jelikož jsem od přírody estét, zaměřila jsem se na, dle mého názoru, nejkrásnější obchody a butiky, které můžete v Itálii vidět a navštívit.

La Rinascente, Milano
Jeden z nejvýznamnějších department store v celé Itálii s téměř 11 různými pobočkami. Konceptem tohoto nákupního centra je zajistit všem pravý shopping zážitek z Made in Italy. Mezi patry se snoubí doplňky, obuv, oblečení, kosmetika a také výtečná restaurace a to vše v centru Milána.

La Rinascente, Milano

La Rinascente, Milano

Tory Burch, Milano
Americká značka Tory Burch, kterou milují především newyorčanky, otevřela zhruba před rokem v centru Milána svůj první butik. Co je na tomto obchodě výjimečné je opulentnost interiérů, které se rozléhají na ploše 140m2. Zlato, křišťálové lustry a mramorové podlahy z tohoto obchodu dělají opravdickou residenci. Najdete zde obuv, kabelky a kolekce ready-to-wear.

Tory Burch, Milano

Tory Burch, Milano

Chanel, Řím
Není překvapením, že do mého výběru spadl právě i butik Chanel. Jejich interiéry jsou bezchybné, nadčasové a zároveň elegantní. Na 4 patrech koupíte vše, co tento brand nabízí od hodinek, doplňků přes obuv až po pret-a-portér.

Chanel, Řím

Chanel, Řím

Franz Kraler, Dobbiaco
Je další z multi-brand storů nabízející luxusní značky v ulici Dolomity. Jedinečnost tkví především ve velmi rodinné atmosféře s individuálním přístupem. Nechybí malý čtenářský koutek pro chvíle odpočinku po dětskou školičku, která zabaví děti v průběhu nákupů. Navíc interiéry jsou pojaty moderně s velmi kreativním využitím dřeva.

Franz Kraler, Dobbiaco

Franz Kraler, Dobbiaco

McArthurGlan designer Outlet, Noventa di Piave
Místo s především luxusními značkami za outletové ceny! Urbanisticky sestavené do podoby “městečka” plného mono-brand butiků od oblečení přes doplňky po obuv a kosmetiku. Mezi top značkami zde najdete například Burberry, Fendi nebo Michael Kors.

McArthurGlan designer Outlet, Noventa di Piave

McArthurGlan designer Outlet, Noventa di Piave

TIP: Pokud se na oficiálních webových stránkách přihlásíte k odebírání newsletterů získáte navíc jednodenní slevovou kartu, která vám umožní čerpat slevu 10% navíc v každém obchodě z outletové ceny!!

L’autre chose, Torino
Velmi elegantní mono-brand store s rodinnou tradicí je právě tento. Pokud hledáte zboží, které je jedinečné, dokonale zpracované a představuje ženskost a křehkost, jistě tudy vede cesta. V čele s designérkou Michela Casadei se ponoříte do světa kvalitních materiálů, bezchybného interiéru a péče. Budete si zde zajisté připadat jako královny.

L'autre chose1

L’autre chose, Torino

Foto: Archiv firem