Nejkrásnější oscarová móda posledních třinácti let

/ Monika Kolářová

Pokud jste pozorní, určitě jste si všimli, že se v posledních několika dnech zaměřujeme na to nejlepší z červených koberců. Dnes tomu nebude jinak a společně se podíváme daleko do historie.

V našem hledáčku nechyběla reportáž z Critics´Choice, nedělní rekapitulace Screen Actor Guild Awards vystřídalo úterní ohlédnutí za předáváním Grammy Awards.

Za několik týdnů nás čeká další udílení cen pro největší talenty filmového průmyslu – Oscar. Proto, právě včas, přichází na řadu rekapitulace a pohled do minulosti. Společně se podíváme na nezapomenutelné róby, které se mnohým vtiskly na několik měsíců či let do paměti.

Psát tento článek nebylo vůbec jednoduché. Když musíte vybírat mezi stovkami krásných šatů ty nejpůvabnější, kontrolovat detaily a zaměřit se na výsledný celek, dá to chvíli příjemné práce. Prošla jsem fotografie většiny rób, jež byly k vidění od roku 2000 během udílení nejznámějších filmových cen a pokusila se (samozřejmě podle svého uvážení) vybrat ty nej z nich.

Ve výčtu tak nechybí Sarah Jessica Parker s paží ozdobenou květinou, Julia Roberts ve vintage šatech Valentino či Charlize Theron, která v roce 2002 odhalila svá záda v róbě Gucci.

2002, Charlize Theron

2002, Charlize Theron

Následovala nádherná Angelina Jolie, do rudé oděná Renée Zellweger i nepřehlédnutelná Reese Witherspoon v šatech Christian Dior.

2003, Renée Zellweger

2003, Renée Zellweger

Nemohla jsem si odpustit zmínku o Nicole Kidman, psal se rok 2007, když oblékla skvostnou rudou róbu s krátkou vlečkou a zdobením kolem krku. O rok později všichni obdivovali Marion Cotillard či Anne Hathaway.

2008, Anne Hathaway

2008, Anne Hathaway

Rok 2011 a 2012 byl obzvlášť bohatý a přinesl spoustu krásy. Cate Blanchett zazářila v pudrových šatech Givenchy, volánky si v té době oblíbila Mila Kunis i Cameron Diaz.

2011, Mila Kunis

Bylo toho samozřejmě během třinácti let ještě mnohem více. Posoudit, které šaty byly opravdu ty nej můžete díky naší fotogalerii.

Foto: Pinterest; Profimedia.cz