Nejkrásnější róby z pařížského týdne haute couture

Haute couture si i přes jistý vývoj směrem k denní módě neodmyslitelně spojujeme s krásnými princeznovskými róbami. Minulý týden, kdy Paříž hostila fashion week zasvěcený vysoké krejčovině, se takových objevilo hned několik. Podívejte se na ty nejkrásnější.

Zatímco své haute couture kolekce domy  jako Dior nebo Chanel posouvají do nositelné, denní roviny, někteří návrháři a značky jsou věrní dlouhým róbám, které uspokojí i filmové hvězdy, náročné sběratelky i arabské princezny.

Právě show, za kterou by se nemusel stydět ani uprostřed Blízkého východu, předvedl Zuhair Murad. Uspokojí všechny dámy, které touží po skvostných krajkách a nejjemnějším vyšívání drahými kameny. Na silnou ženu sbírající inspiraci pro svůj styl z cest po celém světě a mixující prvky nehledě na to, zda pochází od Indiánů nebo Afričanů, pak šil salon Armani Privé.

A silnou ženu jistě obléká i Yiqing Yin, nejmladší členka Chambre Syndicale de la Haute Couture. Bez řádného sebevědomí byste totiž zcela jistě neoblékly některá její umělecká díla, letos inspirovaná můrami. Sebevědomí si ale žádají i šaty domu Valentino, jehož kreativní vůdci Maria Grazia Chiuri a Pierpaolo Piccioli čerpali z motivů různorodých oper, a tak jejich kolekce obsahuje lvi, baleríny, renesanční malby i dekorativní tkaniny.

Stéphane Roland na těle sochal tuhé i nezkrocené volány v zářivých odstínech žluté i protikladné černobílé. S objemem pracoval ale také Giambattista Valli, ten se ovšem držel v mezích víceméně tradiční ženské siluety, na níž však nechal rozkvést barevnou zahradu.

Výběr nejkrásnějších modelů z haute couture mola si můžete prohlédnout v naší galerii.

Foto: WWD