Jak zvládnout manikúru do 30 minut?

/ Redakce

Nemáte čas na zdlouhavou manikúru, ale přitom potřebujete, aby vaše nehty vypadaly dostatečně reprezentativně? S následujícími triky a produkty to zvládnete hravě do třiceti minut!

Elektrický pilník

Zapomeňte na zdlouhavé ruční pilování a vsaďte na elektrický pilník. Během pár minut dosáhnete požadovaného tvaru a nehty jednoduše zapilujete. Stejně tak se můžete s dalšími nástavci zbavit přebytečné kůžičky nebo vyrovnat tvarové nedokonalosti. Pozor – při použití elektrického pilníku buďte maximálně opatrní a nikdy ho nenechávejte na jednom místě déle než pár sekund. Nehty ani jejich okolí by vás rozhodně nemělo pálit.

Odakování raz, dva

Ruku na srdce, ale kdo z nás často odkládá novou manikúru právě kvůli odlakování? Přitom stačí jen sáhnout po těch správných produktech a vaše nehty zbavíte starého, oprýskané laku během pár minut. Skvěle fungují expresní ubrousky, které jsou napuštěné odlakovačem. Jsou maximálně rychlé, efektivní, jednoduché na aplikaci a kromě toho je můžete mít stále při sobě.

Rychleschnoucí laky

Dalším krokem, který je při minimu času více než rozhodující, je výběr toho správného laku na nehty. Ten by rozhodně měl být rychleschnoucí a ve správném odstínu. Obecně platí, že všechny výrazné barvy jsou tabu. Místo nich vybírejte nude odstíny, které jsou mnohem rychlejší při aplikaci. Případné nedokonalosti totiž nenadělají tolik škody jako například zářivé odstíny fuchsiové. Stejnou sázkou na jistotu jsou transparentní laky. Udělají vaše nehty přirozeně hezčí a nikdy nešlápnete vedle.

Expresní vychytávky

Posledním krokem, který urychlí celkový proces lakování a schnutí, jsou expresní kapky, nebo spreje. Po nalakování stačí nehty těmito produkty potřít a během 60 sekund bude vaše nová barva zafixovaná a suchá zároveň. TIP: Máte za sebou pedikúru, ale nejste si jistí, jestli lak už stoprocentně zaschnul? Aplikujte na nalakované nehty mastnější krém nebo olejíček a nic se vám neobtiskne.