Nejmocnější stylisté Hollywoodu

/ Redakce

Zatímco v Česku je využívání služeb osobních stylistů ještě v plenkách a mnohé známé osobnosti je považují za naprosto zbytečné, v zahraničí se tento trend, přerůstající v zajímavě ohodnocený byznys, rozjíždí na plné obrátky.

V době sociálních sítí, díky kterým jsou celebrity na ráně doslova na každém kroku, dokázali mnozí velice rychle pochopit, že špatně zvolené oblečení se trestá rychlostí blesku. A tak si jeden po druhém najímají odborníky – stylisty, kteří mají se skládáním outfitů mnohaleté zkušenosti a ve svém oboru jsou jedničkami. Možná některým připadá práce stylistů úsměvná, protože co vlastně musí takový člověk umět? Je až překvapující, ale poměrně hodně. Musí umět komunikovat s lidmi, stát si za svými názory, ale rovněž být připraven naslouchat a přijímat názory ostatních. Měl by oplývat tvořivostí, mít odhad, být schopen se rychle rozhodnout a pracovat pod velkým stresem. Především ale musí mít o módě absolutní přehled a lehce se pohybovat v aktuálních trendech.

Americký magazín Hollywood reporter zdobí zajímavá obálka rozdělená na čtyři části reprezentující jednotlivé klienty (Jennifer Lopez, Taylor Swift, Zoe Saldana a Julianne More) a jejich pravé ruky – stylisty. Uvnitř magazínu naleznete seznam 25 nejmocnějších stylistů Hollywoodu, který je v pořadí již třetí.

Mnohé „pracovní dvojice“ se shodují na tom, že se cítí jako rodina než jako spolupracovníci. Neberou své povolání striktně jako práci, ale jako čest a příležitost přinést nové nápady ke společnému stolu. Navzájem se od sebe učí a sbírají zkušenosti. Na první pohled připomínají spíš kamarádky, sestry či matky s dcerami.

Dlouhý seznam zahajuje rodačka z Toronta Leslie Fremar pracující pro Julianne Moore nebo Reese Witherspoon. Začínala jako asistentka Anny Wintour a poté pracovala pro Tonne Goodman či značku Prada. Záhy přišla první práce stylistky pro Salmu Hayek. Mezi klientky Petry Flannery, která dokáže být vším, hlavně ne předvídatelnou, patří Zoe Saldana či Mila Kunis. Loni v létě se Petra přidala k Targetu, kde pracovala jako editorka na jejich online magazínu On the dot.

Na seznamu samozřejmě nesmí chybět Rachel Zoe, spolupracující s Anne Hathaway či Kate Hudson. Tato žena se stala ikonou mezi stylisty a v poslední době je i velice úspěšnou módní návrhářkou, která představuje své kolekce na módních týdnech v New Yorku. Její modely s obdivem a vážností nosí i česká topmodelka Karolína Kurková. Mnozí jistě budou znát mladinkou hvězdu Kate Young, která má již šest let na starost přehlídkové molo svého přítele Jasona Wu během týdne módy v New Yorku.

Elizabeth Stewart, dřívější editorka Women´s Wear Daily a stylistka pro magazín The New York Times, oblékla při příležitosti udílení Oscarů Amandu Seyfried do šatů, na jejichž tvorbě se osobně podílela a pracovala přímo v ateliéru Alexander McQueen, což jí obohatilo o nepopsatelnou zkušenost.

Důležité je zmínit Jen Rade oblékající Angelinu Jolie nebo Jessicu Paster pracující pro Emily Blunt a Mirandu Kerr či L´Wren Scott, jejíž um můžete spatřit na modelech herečky Nicole Kidman.

Na seznamu nechybí ani opačné pohlaví. To zastupuje především Joseph Cassell, původně se věnující hudbě, nyní pracující pro úspěšnou herečku i zpěvačku Taylor Swift, které dokonce šaty upravoval i během jízdy v autě. Za přezdívkou král pop-rock couture se skrývá Johnny Wujek. Tento milovník značek Givenchy, McQueen a Dolce&Gabbana obléká takové hvězdy, jakými jsou Katy Perry a Amber Heard.

Myslíte, že i u nás by se takový seznam dal vytvořit? Věřme, že brzy již ano a bude stát za to.

Karolina Kurkova a Rachel Zoe

Foto: Facebook.com, Hollywood Report