Nejnovější trendy bytového designu

/ Redakce Foto: Pinterest

Bytové trendy se stejně tak jako ty módní neustále mění. Jaké vládnou bytovému designu tentokrát?

Sezóna spring/summer se rozhodně neprojevuje jen v našem šatníku a botníku. Naopak. Jde napříč i celým interiérovým designem. Nutno podotknout, že letní interiérové prvky patří bezesporu k těm nejzajímavějším. To rozhodně neznamená, že každou sezónu musíte kompletně měnit celé bydlení. Stačí jen použít pár dekorací, barev a prvků a zbrusu nový interiér je na světě. Samozřejmě stejně tak, jako v módě, tak i ve světě designu platí jedno hlavní pravidlo. Následovat svůj instinkt a vytříbit si styl. Trendy by vás měly inspirovat, ale ne bezhlavě ovlivňovat.

Tropy

Prosluněný byt s výhledem na moře je rozhodně snem mnohých z nás. Nemusíte se hned stěhovat na jih Francouzské riviéry, postačí si pořídit pár doplňků, které vám budou připomínat vysněný byt. Vyzkoušejte například slaměné prostírání, odlehčené transparentní závěsy, bambusové rohože, roztomilé ananasy, nebo polštářky se vzorem tropických listů.

Trendy barvy, nebo klasika?

Barva, která v interiéru stále vede, je rozhodně bílá. Ta nejlépe vynikne v kombinaci se dřevem a kovem. Pokud ale toužíte po něčem novém, neotřelém a trendy, vyzkoušejte petrolejovou barvu. Její jemnější variantou bude pudrově růžová, která skvěle rozjasní celý váš byt. Tady se však držte pravidla, že méně znamená více.

Květiny

Nepatříte příliš mezi doplňkové nadšence? Pořiďte si další květiny! Ty dělají byt útulnějším, modernějším a zajímavějším.

Mixování textur a materiálů

Dávno už neplatí pravidlo nekombinování dvou a více prvků, materiálů, nebo textur. Ale naopak. Pokud je vhodně zkombinujete, dokonale tak odlehčíte atmosféru celého bytu. A to přesně hlavně v letní sezóně jde.