-->

Nejoblíbenější bary v Londýně

/ Michaela Hošková

Londýn patří mezi nejčastěji vyhledávané metropole v Evropě. Dle sociálních sítí je jasné, že Češi jsou na tom hodně podobně.

Kromě vybraných historických památek, nákupních destinací nás zajímá i večerní život. Britský magazín Harper´s Bazaar pro nás vytipoval ty nejoblíbenější londýnské bary.

Cahoots, 13 Kingly Court, Londýn
Tento bar by jistě byl splněným snem mého syna. Jeho vášeň pro metro a obzvlášť to londýnské by v tomto baru byla naprosto uspokojena. Celý interiér se nese v duchu londýnského metra, které má svou historii a jeho mapa se dokonce stala jedním z největších úspěchů designu 20. století. Pokud se chcete vrátit do minulosti, slyšet hudbu muzikantů, které dodnes potkáváte v tunelech mezi zastávkami, pak tento bar musí být na vašem turistickém seznamu.

Cahoots

Cahoots

Bassoon Piano Bar, Corinthia Hotel, Whitehall Place, Londýn
Tento bar navštěvují britské celebrity. Když budete mít štěstí, můžete si naživo poslechnout vystoupení zpěvačky Lana Del Rey nebo americké skupiny Scissor Sisters. Nechte se unášet tóny klavíru nebo prostě jen ochutnejte koktejly, které svou chutí i vzhledem se stanou skutečným zážitkem.

Bassoon

Bassoon

The Zetter Townhouse, 49-50 St John´s Square, Londýn
Bar připomínající spíše pohodový obývací pokoj vám dodá pocitu naprosté pohody a anglické klasiky. Při popíjení vybraných koktejlů se budete na okamžik cítit jako britská lady či sir.

The Zetter Townhouse

The Zetter Townhouse

Booking Office, St Pancras Renaissance Hotel, Euston Road, Londýn
Gotické prostředí připomínající halu nádráží vytvořil slavný architekt Sir George Gilbert Scott. Pocit jako na poplivaném nádraží plném bezdomovců zde rozhodně mít nebudete. Toto výjimečné prostředí vás naladí do absolutní pohody i bez alkoholu, ale například koktejl Preservation Martini rozhodně ochutnejte.

Booking Office

Booking Office

Dandelyan
Tento bar čerstvě získal ocenění Best New International Coctail Bar 2015 a to nejen pro vynikající koktejly, ale rovněž pro zajímavý design, který vás musí dostat do kolen. Najdete zde prostor pro partu kamarádů i romantické zákoutí určené jen pro dva.

Dandelyan

Dandelyan

Pokud tedy vaše prázdninové plány zahrnují i výlet do Londýna, tak si rozhodně jeden z těchto barů nenechte ujít.

Foto: Archiv firem; Facebook.com