Nejslavnější zásnubní prsteny a jejich majitelky

/ Redakce

Blíží se jaro, o kterém je všeobecně známé, že je obdobím lásky. I v těch nejzarputilejších jedincích dokáží sluníčko, zpěv ptáků či stromy v rozpuku probudit vášeň a chuť udělat něco nečekaného. Například pokleknout před svou lásku a požádat ji o ruku. Pozor však na správný výběr zásnubního prstenu.

Vzpomeňme na jednu z epizod z kultovního seriálu Sex ve městě, kdy Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker) po nalezení zásnubního prstenu v tašce, dokonce zvrací. To se ovšem rozhodně nestalo herečce Elizabeth Taylor, která byla vdaná hned 8krát, takže prstenů, které nosila, bylo rovněž hned několik. Jeden z nich byl však donedávna ten nejdražší. Dal jí ho Richard Burton v roce 1963. Masivní 33,19-karátový diamant radiant zasazen do obroučky z platiny včetně dvou diamantových baget po stranách byl v roce 2011 vydražen za 8,8 milionů dolarů.

Elizabeth Taylor

Elizabeth Taylor

Její prvenství ji vzala zpěvačka Beyoncé, před níž poklekl slavný rapper Jay-Z a na prst ji v roce 2008 navlékl prsten v hodnotě 4,7 milionů dolarů. Cena se však za roky manželství těchto dvou stars značně zvýšila. Nyní se jeho cena odhaduje na 9 milionů dolarů. Takového prstenu se Beyoncé asi jen tak nevzdá.

Beyoncé

Beyoncé

V roce 1955 byla zásnubami završena snad největší a nejvíce sledovaná love-story té doby mezi Monackým knížetem Rainerem III. a herečkou Grace Kelly navléknutím prstenu s obroučkou z platiny, 10,47-karátovým diamantem typu emerald. Současná hodnota prstenu je 4,3 milionů dolarů.

Grace Kelly

Grace Kelly

Asi nejznámějších zásnubním prstenem zůstává ten, který nosila britská princezna Diana a dnes je jeho majitelkou Vévodkyně Kate, manželka následníka trůnu Prince Williama. Paradoxně jeho hodnota patří mezi nejnižší. Princ Charles za něj zaplatil zhruba 40 000 dolarů. Dnešní cena se dle dostupných informací značně liší. Možná proto, že nikdo neví, kdy bude k mání, jestli vůbec někdy.

Vévodkyně Kate

Vévodkyně Kate

Prsten Jacqueline Kennedy rovněž nemůžeme opomenout. Obdržela ho v roce 1953 od amerického prezidenta Johna F. Kennedyho. Obroučku prstenu tvoří 2,88 karátový diamant, do které je zasazen 2, 84 karátový smaragd.

Jackie Kennedy

Jackie Kennedy

Britský Princ Philip nechal pro svou snoubenku královnu Elizabeth II. vyrobit prsten s diamanty z diadému Philipovy matky, řecké královny a dánské královny Alice. Prsten tvoří platina, 3 karátový briliant.

Královna Elizabeth II. a Princ Phillip

Královna Elizabeth II. a Princ Phillip

Herečka a módní ikona své doby Audrey Hepburn dostala od svého snoubence Mela Ferrera netradiční zásnubní prsten. Mel věděl, že Audrey následuje trendy a s klasikou si nerozumí. Vybral ji proto skládací prsten, aby jej mohla kombinovat podle nálady, příležitosti i daného outfitu.

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn

Ani slavný hollywoodský pár Angelina Jolie a Brad Pitt nemohou zůstat pozadu. Jejich zásnuby proběhly v roce 2014, kdy Brad dal své nastávající masivní žebrovanou obroučku se 7 karátovým podlouhlým diamantem typu emerald. Klenotník, u kterého si Brad prsten objednal, na něm pracoval celý rok a sám Brad na jeho výrobu dohlížel. Jeho cena je 250 000 dolarů.

Brad Pitt a Angelina Jolie

Brad Pitt a Angelina Jolie

Foto: Profimedia.cz; Facebook.com; Pinterest.com; telegraph.co.uk, closerweekly.com