Největší zabijáci krásné pleti

/ Redakce

To, že je pleť odrazem našeho životního stylu, už dávno víme. Dokonce i víme, co dělat pro to, aby byla co nejkrásnější. Tušíme ale vůbec, co naopak nedělat? Máme pro vás seznam nejhorších zabijáků krásné pleti. Doporučujeme si je zapamatovat a obloukem se jim vyhýbat. Které to jsou?

Mléko

Přílišnou konzumací mléka stoupá riziko výskytu atopického ekzému. Laktóza zatěžuje a překyseluje náš organismus, takže si díky ní zaděláváme na kožní problémy. Od atopického ekzému, přes podkožní akné až k vyrážkám, nebo ekzému. Snažte se proto mléčné výrobky omezit na maximum. Mléka nahraďte rostlinnými, stejně tak jogurty, nebo smetanu.

milk

Alkohol a cigarety

Myslíte, že pár drinků vám čas od času neuškodí? Opravdu? Zkuste druhý den po prohýřené noci sledovat stav vaší pleti. A ne, není to jen nevyspáním. Pleť se z alkoholu dostává až v řádech několika týdnů. Cigarety vám kromě unavené pleti přinesou hned několik vrásek. Zkuste na ně na dobro zapomenout. A místo drinku si příště objednejte skleničku kvalitního červeného. To naopak vaší pleti prospěje. Ovšem jen jedna sklenka!

kate-moss-smoking

Bílé pečivo

Bílá mouka je zkrátka zlo. Pro vaši pleť je znamením ucpaných pórů, hlubokého akné a pigmentových skvrn. Pro tělo je znamením celulitidy a takzvaného pšeničného břicha. Zkrátka nic, po čem bychom toužili – naopak. Takže pokud se těmto problémům chcete vyhnout, na bílé pečivo zkrátka zapomeňte. Místo toho vyzkoušejte různé alternativy mouky, jako je třeba žitná, celozrnná, nebo úplně bezlepková. Za krásnou pleť, tělo a naše zdraví to opravdu stojí.

White-Bread_2526

Dehydratace

Slazené a bublinkové nápoje jsou dalším zabijákem krásné pleti. K nim se váže i nedostatečný pitný režim čisté vody, ze kterého vzniká dehydrovaná pleť. Ta se projevuje extrémním vysušením a zašedlou barvou pleti.

rosie-huntington-whiteley-coca-cola-life-ad-campaign03

 

Foto: Pinterest, Profimedia.cz