Neumírající trend: Sukně pod kolena

Minisukním sice úplně neodzvonilo, viditelně je ale vytlačily délky, které dříve patřily pouze našim babičkám. Sukně pod kolena se na vrcholu trendů drží již nějakou tu sezónu. Jaké kousky jsou v nabídce kolekcí na aktuální zimu?

Pouzdrové, kolové i něco mezi tím. Nosí se všechny, záleží jen na tom, jestli skutečně sahají až pod kolena. V kolekcích na zimu 2013/2014 je mají třeba Mulberry, Dior, MiuMiu nebo Victoria Beckham, která si osobně oblíbila upnutou variantu.

Sukně pod kolena neboli po anglicku “midi” ale nosí zjednodušeně řečeno všichni. Zmíněná Victoria s nimi kouzlí tak, že ve výsledku nevypadá ani zdaleka jako nudná byznysmenka, pro jejichž kostýmky jsou “pouzdrovky” tak typické. Kolové sukně si zase vybírají hravější typy, které nutně nechtějí (nebo nemůžou) vystavit své křivky.

Ale s čím tedy jednotlivé verze kombinovat? Zase jsme totiž jednou narazili na fakt, že móda v podstatě nemá pravidla, a tak tedy jen pár základních tipů: Upnutá sukně bude vypadat skvěle s volnějším vrškem, široká zase s obepínajícím topem nebo svetrem. Hrajte si s barvami – jejich kontrasty i odstínováním – a nebojte se ani různých textur.

Konkrétní inspiraci i tipy na kousky známých značek a dostupných řetězců najdete v galerii.

Foto: WWD, Net-a-Porter, Pinterest, Asos