Nevěstou od hlavy až k patě

/ Redakce

Monique Lhuillier zná celý svět převážně díky její nekončící tvořivosti a hlavně fascinujícím návrhům svatebních šatů, které každoročně prezentuje na týdnu módy. Své první kolekci oblečení vdechla život již na počátku roku 1996. Od té doby se ovšem mnohé změnilo. Její záliba přerostla v navrhování večerních rób, klasickou konfekci, prádlo či bytové vůně. Nyní se Monique dostává dokonce i do světa obuvi.

Návrhářka si vždy vytvářela jednotlivé typy bot pro své přehlídky sama, ovšem nikdy ji nenapadlo zkusit je velkoobchodně prodávat. A možná to byla právě spolupráce s králem obuvi, Manolem Blahnikem, která v ní zanechala zrnko pochybností, zda náhodou nenastal ten správný čas, zkusit se pustit opět do něčeho nového.

Teprve minulý týden se tak na pulty obchodu Saks Fifth Avenue v New Yorku dostala její první kolekce obuvi určená pro jaro 2013. V té se bezpochyby odráží mládí prožité v Los Angeles – najdete v ní dívčí a přesto stále elegantní lodičky, kterých je zde rovnou 15 různých typů, odlišných barev a cenově se pohybují v rozmezí 595 až 1195 dolarů. Navíc se tato kolekce rozrostla již o kolekci podzimní, kterou si můžete prohlédnout na webu http://moniquelhuillier.com/fashion/shoes/.

Monique přiznala, že vždy toužila po jediném – oblékat ženy/nevěsty od hlavy až k patě, což se jí nyní nejspíše podaří. Snažila se vytvořit obuv, kterou bude moci žena použít na běžné nošení, vzít si ji večer na párty nebo s ní zazářit na svatební oslavě. Nebála se použít veškerých prvků k podtrhnutí ženskosti a romantického ducha celé své kolekce.

Jednotlivé páry obuvi jsou s vysokou precizností vyrobeny v Itálii a lákají na své odstíny světle růžové i tmavě modré, eleganci či použitou krajku. Stejně tak dokázala Lhuillier nenuceným způsobem využít zvířecích potisků, které navíc zkombinovala s výraznými barvami.


Foto: moniquelhuillier.com

0 Comments

Leave a Comment