Normcore styl aneb Vše v normálu

/ Redakce

Normcore styl je trendem, který už nás v módě nějakou chvíli provází a do budoucna ještě provázet bude. Jedná se o revoluci a vzpouru vůči neustále se měnícím trendům. Připojíte se také?

nyfw-spring-2015-the-cut-normcore-street-style1Normcore trend byl stvořen jako reakce na přesycený módní trh, neustále a hlavně rychle se měnící trendy, často vnímané povrchně a jdoucí jen a jen po značkách. Lidé oblékající se v tomto stylu nechtějí splynout s davem obrandovaných lovců trendů. Neznamená to, že jsou nemoderní nebo módu necítí a nevnímají. Naopak, jen si vědomě vybírají kousky, jež jsou nevýrazné, poněkud anonymní a postrádající loga.

Must have normcore
Mezi must have normcormistů patří každodenní volnočasové kousky, jako jsou trička, mikiny, košile, džíny, chino kalhoty, tenisky a jednoduché kabelky. Pointou stylu jsou rovné možnosti v oblékání mužů a žen, dá se tedy říci, že je to trend unisexu. Proto v něm nemají místo kravaty nebo sexy halenky. Módní značky, které se přiklánějí na tuto stranu, jsou například The Gap, Jack & Jones, Superdry, Jigsaw nebo Esprit.  Jiné značky  jako je Marc O’Polo, Woolrich či Scotch & Soda mají normcore kousky se zajímavým twistem. Zatímco světoví designéři povětšinou nepřišli tomuto stylu na chuť, francouzský módní dům Céline má normcore jako hlavní heslo každé kolekce.

Mezi milovníky “hnutí” se počítají takové celebrity, jako Mary-Kate a Ashley Olsenovi, Kate Moss, Gigi Hadid nebo Leonardo DiCaprio.

Chceme být anonymní?!
Trend normcore sice bojuje proti trendové uniformitě, ale na druhou stranu popírá jakoukoli osobitost, fantazii a působí anonymně. Ale chceme tak opravdu působit? Móda je tu přeci proto, aby nás jednoho od druhého odlišovala, podtrhovala naši osobitost a vyjadřovala pocity a názory. Nebo ne?

TIP: Nezastírejte svoji osobnost ani vy a normcore si osvojte jen oddychový víkendový styl.

Zdroj: Pinterest, Archiv firem