Nová kolekce per Montblanc je věnovaná Victoru Hugovi

/ Lenka Komrsková

Již od roku 1992 vzdává Montblanc ve svých limitovaných kolekcích Writers Edition hold velkým spisovatelům své doby, kteří zanechali výraznou stopu ve světové literatuře. Každé z per je inspirované jejich geniálností a interpretuje životy, ducha a práci těchto výjimečných osobností. V letošní edici Montblanc oslavuje Victora Huga, génia francouzské literatury a kultury.

Považovaný za jednu z nejvýznamnějších osobností francouzského romantismu, Victor Marie Hugo (1802–1885) byl novelista, básník, dramatik a ilustrátor, který vytvořil svůj vlastní osobitý styl imaginárního realismu mísící realistické prvky s rozmanitým symbolismem. Hugo pevně věřil, že jeho posláním spisovatele bylo bránit slabší a ty, kterým v životě nebylo tolik přáno. Ve svých dílech dokumentoval nespravedlnost a zabýval se sociálními a politickými problémy své doby. Mezi Hugovi mnohé úspěchy se řadí mj. jeho zvolení do řad členů Académie française v roce 1841, které potvrdilo jeho vliv na francouzské umění a literaturu. Přesto, že byl plodným spisovatelem ve všech literárních žánrech, jeho celosvětově nejznámějšími díly jsou romány Bídníci (Les Misérables) a Chrám Matky Boží v Paříži (Notre-Dame de Paris), které byly adaptovány do mnoha různých podob. Právě tato dvě kolosální díla francouzské literatury inspirovala Montblanc v limitované edici psacích per. Vedle prvků z příběhů knih se inspirací pro kolekci stal také autorův osobní život, konkrétně elegantní Hauteville House, jeho překrásný dům na ostrově Guernsey.

Ručně vyrobené v ateliérech Montblanc, čtyři různé edice v kolekci Writers Edition Homage To Victor Hugo oživují kouzlo Hugových děl od impozantní architektury katedrály Notre-Dame v Paříži až po podmanivou postavu Jeana Valjeana z Bídníků.

 

Kolekce je v prodeji v butiku Montblanc, Pařížská 98/17, Praha 1 a na www.montblanc.com