Nové trendy ve stravování: Jíte tyhle zdravé potraviny?

/ Redakce

Možná, že není potřeba jíst neustále avokádo, chia semínka a kustovnici. Spoustu skutečně zdravých a kvalitních potravin jsme měli celé roky na stole a ani jsme o tom nevěděli.

1) Dýňová semínka

Dýně je v posledníc letech velmi populární potravina. Kdo pravidelně nevaří dýňovou polévku, jako by nebyl. Další trendy potravinou jsou dýňová semínka. Obsahují mimo jiné nasycené mastné kyseliny, vitamín A a vápník.

pumpkin2) Pohanka

Pohanka je typickou potravinou pro střední a východní Evropu. Bohužel jsme na ni úplně zapomněli. A přitom je tak zdravá a dobrá! Dá se jíst například k omáčkám, místo knedlíků či těstovin. Je bohatá na železo a zinek.

pohanka

3) Hummus

Pokud ještě nemilujete tento středovýchodní kulinářský zázrak, pak je nejvyšší čas se s ním seznámit. Cizrna, ze které se připravuje, obsahuje velké množství bílkovin. Není vůbec složité si ho vyrobit doma, stačí mixér, cizrna, sezamová pasta, olivový olej, česnek a citronová šťáva. Hodí se téměř ke všemu, k zelenině, chlebu i chipsům.

hummus

4) Kyselé zelí

Ano, přesně tak, zelí obsahuje velké množství vitamínu C a je superzdravé. Celou dobu jsme ho měli na očích a nevěděli, jaký zázrak to vlastně je. Udělejte si z něho třeba salát, přidávejte ho k různým jídlům, nebo ho jezte jen tak. Zelí bude vaše nová oblíbená superpotravina.

zeli

5) Olivy

Také jste nevěděli, že olivy jsou vlastně zdravé? Ano, jsou. Obsahují totiž vitamín E. Takže příště si jich do Martini hoďte rovnou několik.

olivy

Foto: Pinterest.com