Novinky v péči o pleť: Zapomeňte, co jste slyšeli, všechno je jinak!

/ Redakce

Někdy to myslíme dobře, ale výsledky jsou spíš k pláči. To platí i v péči o pleť. Řídíme se různými radami, ale i ty se někdy mohou mýlit a následky někdy bývají nepříjemné. Jaké mýty vyvrátili odborníci nyní? Děláte také něco z následujících věcí špatně?

Pokud jde o „režim krásy“, každý z nás má jiný přístup. Každému konec konců vyhovuje něco jiného. Jsou ale chyby, kterých bychom se měli vyvarovat všichni. Jste připravení?

1) Dvojité mytí

Mnoho hereček na tuto techniku přísahá. Pokud ale nenosíte na obličeji vrstvy těžkého make-upu, není třeba obličej příliš drhnout, zbavujete ho totiž přirozené ochranné vrstvy a můžete podpořit tvorbu kožního mazu.

face

2) Pít hodně vody

Ano, prý se vám po pití vody pleť nijak výrazně nezlepší, mnohem účinější je hydratace zvenčí. Navíc se údajně z těla vyplavují některé důležité vitamíny a minerály.

Water splashing into glass

3) Peeling

Pokud máte citlivou pleť, tak na peeling opatrně, můžete si i uškodit. Není třeba to s ním přehánět, stačí jednou týdně. Navíc pokud se chcete zbavit suché kůže, je lepší obličej drhnout jemně a delší dobu, než tlačit. Na odstranění šupin jsou prý ale nejlepší oleje.

scrub

4) Všeho moc škodí

Také používáte sérum na oční okolí, na zbytek obličeje, pak olej, emulzi, krém? Dejte si pozor, abyste péči nepřeháněla. Příliš mnoho přípravků může pleti uškodit. Záleží ale na každém z nás, a především na přípravcích, které používáme.

skincare

Fotky: Pinterest