Nový obchod Burberry otevřel své brány

/ Redakce

O víkendu jsme navštívili nově otevřený luxusní butik Burberry v Provaznické ulici v centru Prahy.

Nejdříve jsme se snažili zjistit, proč druhý butik v Praze? Je britská klasika tolik populární a žádaná v České republice? Nebo se za tímto krokem skrývá něco jiného? Do konce ledna budou v Praze skutečně otevřeny dva butiky této značky. Poté se dveře butiku v Pařížské ulici zavřou a zůstanou tak až do září příštího roku. Důvodem je rozsáhlá rekonstrukce, která nám milovníkům britské klasiky má přinést další patro a širokou nabídku.

Máme se tedy na co těšit. Do té doby budou naše kroky vést právě do Provaznické ulice. Zde je butik již několikapatrový. V přízemí najdete módní doplňky, v 1.patře dámskou kolekci a to včetně novinky v České republice Burberry Brit, která patří do té cenově dostupnější, ale i několik kousků dětské kolekce, která vás jedním slovem dostane. Burberry dětské balerínky nešlo přehlédnout. V Pařížské ulici dlouhodobě chyběla pánská kolekce, kterou v Provaznické najdete v 2. patře a to včetně oblečení a pánských módních doplňků.

Nicméně mi to nedá a musím přiznat, že nový butik na mě příliš velký dojem neudělal. Prostory nepůsobí příliš luxusně, vše vypadá jako šité horkou jehlou, nedotažené do konce, prodavačky tápaly a jezdily z patra do patra hledat velikosti, hlavní dveře nešly téměř otevřít a vitríny byly již posprejované, což jistě je možné ihned odstranit a ubírá to na prestiži, kterou tato značka po celém světě má.

I tak přejeme butiku hodně spokojených zákazníků, protože já jím rozhodně jsem.