Nový pohled na krásu

/ Redakce

V módním světě jsme se donedávna setkávali s pojmem “ideál krásy”. V poslední době dostává tento “ideál krásy” úplně jiný rozměr – mnozí návrháři nejen že najímají čím dál “zvláštnější” modelky na svá mola, ale rovněž do reklamních kampaní. Chtějí poukázat na to, že krása netkví v perfektním obličeji, mládí či pohlaví. Jde především o to, jak se osoba prezentuje a jak si věří.

Tým Iconiqu vybral snítku úžasných a inspirujících žen, které se zasloužily o propagování nového pojetí krásy.

DENISE BIDOT

Denise je plus-size modelka, kterou jsme mohli vidět i na velmi striktním a “ideálem” podporujícím NYFW! Mimo jiné ji najmulo mnoho fast-fashion značek pro své plus-size řady jako americký Target nebo Forever21. Na své proporce je pyšná a také díky osobnímu velkému úspěchu může dál předávat svůj pohled na krásu: “Vše záleží na tom, jak se cítíte ve vlastní kůži, není žádný způsob, který by byl špatný pro to, být ženou”.

Denise Bidot

Denise Bidot

WINNIE HARLOW

“Jediný, kdo může o vás říct, že nejste krásná, jste vy sama – důležité je mít se ráda tak, aby vás mohli mít rádi i ostatní,” říká Winnie, která se potýká od malička s chronickou kožní chorobou, která způsobuje ztrátu pigmentu. Po absolvování America’s Next Top Model se uchytila v jarní kampani značky Diesel a další nabídky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Winnie Harlow

Winnie Harlow

LEAT

Jednu z prvních transgenderových modelek objevil nikdo menší než Riccardo Tisci z módního domu Givenchy. Poté ji velký úspěch neminul při mnoha dalších spolupracích se světovými návrháři. V roce 2014 spolupracovala dokonce s kosmetickou značkou Redken, o které řekla; “Líbí se mi pracovat pro Redken, protože ocení jakoukoliv krásu, věří v individualitu, a to si myslím, že je velmi důležité.”

Leat

Leat

JILIAN MERCADO

Jilian trpí svalovou dystrofií a je na invalidním vozíku, to ji ale nezabránilo pózovat pro značky Nordstrom a Diesel. Bývaly doby, kdy se Jil přirovnávala k ostatním lidem. Teď má ovšem na celou situaci jiný pohled; “Musíme přestat hledat návod na to, jak být krásné, protože tomu tak je, i když se řídíme samy sebou”.

Jilian Mercado

Jilian Mercado

CARMEN DELL’OREFICE

Ani ve věku 83 let nikdo nezastaví modelku, která se objevuje na titulkách světových magazínů. Je považována za “nejstarší pracující modelku”. Poprvé se vyskytla na obálce Vogue již v 15 letech a od té doby je k nezastavení. Můžete ji vidět v kampaních Rolex, Target nebo na obálkách Vogue, W nebo Harper’s Bazaar.

Carmen

Carmen DELL’OREFICE

Foto: WWD; Facebook.com