NYFW: Alice+Olivia, Narcisio Rodriguez, Coach

/ Redakce

V pořadí šestý den newyorského módního týdne předváděly především ryze americké značky jako Alice+Olivia, Narcisio Rodriguez a v neposlední řadě značka Coach, které opět překvapily novými koncepty a styly, bez kterých se příští podzim neobejdeme. Zajímavostí je, že i přes všechny aktuální trendy se začínají značky ubírat svou vlastní cestou a tím jsou kolekce stále barvitější a různorodější, což je naprosto úžasné!

Alice+Olivia

Stacey Bendet se nezapře v hluboké lásce k sedmdesátým letům. Křížem krážem skrz některé z jejich posledních kolekcí se právě sedmdesátková éra podepsala na střizích, a to od legendárních mrkváčů přes rozevláté hippie šaty až po funky potisky a dekorované výšivky. „Když jsem začal pracovat pro Alice + Olivia, všechna inspirace pocházela z fotografií mé maminky, která nosívala úžasné zvonové kalhoty, které jsem vždy obdivovala,“ řekla Bendet. Její podzimní kolekce, která byla koncipována v bohatých, podzimních odstínech, slouží jako pozdní retrospektivní náhled na sedmdesátá léta v New Yorku. Bendet nabídla nový módní pohled na materiály jakými jsou vyšívané tvídy a bohaté metalické brokáty stylizované s lurexovými úplety. Eklektického ducha této kolekce nelze jinak, než si zamilovat.

Unknown-4

Narcisio Rodriguez

Narciso Rodriguez není designérem, který se upíná příliš na aktuální trendy a témata. Jeho podzimní kolekce vychází z principů geometrie a colorblockingu s městským šik twistem. Co se týče barevnosti, převládají zemité tóny barev jako jsou hnědá, hořčicová a medová doplněné o základní bílou a černou, což v komplexu působilo velmi zajímavě a minimalisticky. Nicméně, nemohly jsme se spustit oči ze špičaté obuvi v podobě kotníčkových bot na podpatku, nebo mladistvých oxfordek, které dokonale kompletovaly všechny looky.

Unknown

Coach

Kolekce byla evidentně inspirovaná třemi módními vlnami a to především westernem, sportovním stylem a tím námořním. „Za prolínáním různých inspirací je mnohem více než obyčejné propojení prvků mezi sebou. Líbí se mi dekomponovat věci od sebe a dávat je znovu dohromady a vytvořit tak pokaždé nový styl,“ svěřil se v backstage pro WWD CEO Victor Luis. A my jen můžeme potvrdit jeho slova! Přehlídka, která začala sportovními modely s barevnými baseballovými koženými bundami, vypadala poněkud zábavně a mladicky. Poté se přehoupla do tónů béžových, velbloudích a hnědých, které byly přeneseny na prošívané košile se sedly, semišové sukně i huňaté kožešiny striktně westernovského stylu. Přehlídku zakončila řada modelů inspirována námořníky, jejichž klíčové prvky uniformy přenesl na kabáty, zlaté límečky a široké kalhoty. Touto přehlídkou a její barvitostí si nás značka Coach získala!

Unknown-3

Foto: WWD