NYFW: Jill Stuart, Altuzarra, Alexander Wang

/ Redakce

Nedělní program byl v režii předních amerických návrhářů jako je Jill Stuart, Altuzarra a populární Alexander Wang.

Takto odlišné styly a návrháři mají přece jen jedno společné, všechny modely jsou naprosto pohlcující a neokoukané. Kolekce SS 2016 jsou jako čerstvý vítr pro mysl který doprovází letošní edici New Yorského Fashion Weeku plnou inspirace a nových trendů.

JILL1PicMonkey Collage1

Boho Jill Stuart
Jill Stuart patří mezi designérky, které trend 70. let podporují a snaží se jej přetvářet do nových podob. Bylo tomu tak i u kolekce jaro/léto 2016 : “Při tvorbě jsem myslela  na dívku, která je téměř magnetická, milující tanec. Je to ta dívka, vedle které by si každý přál sedět na večírku,” řekla návrhářka v backstage přehlídky pro WWD.

První část přehlídky jako fúze boho stylu a sedmdesátek ztělesnily rozevláté jemné materiály, květované potisky, řasení a volánky. Následovaly modely inspirované nočním prádlem se spoustou saténu, košilkových střihů a jemných detailů kde se návrhářka nechala unášet na vlnách rockových tónů.

ALTUZARRAPicMonkey Collage3

Minimalistická Altuzarra
Minimalistické jednoduché linie v tónech země se nesly skrz celou kolekci Altuzarra. Sofistikovanost a ženskost podtrhly šité detaily, plisé, pásky a aplikace nesoucí se na vlnách inspirace Baskických žen. Cílem byla pohodlnost, která se odráží téměř v každém kousku SS 2016 kolekce. „Nejsem žena, ale myslím že přesně tohle by žena v létě chtěla nosit,“ řekl Joseph při přehlídce.

WANGPicMonkey Collage5

Undergroundový Alexander Wang
Alexander Wang svojí kolekcí opět předvedl skvěle odvedenou práci. Mladistvé, svěží s tím potřebným rázem na kovové detaily a druky. Army bundy, cargo kalhoty, svetry a trička poukazují na každodenní ležérní módu hodnou nejstylovějších mladých dívek. „Někdy cítím, že svět běží rychleji než stačíme vnímat,“ řekl Wang. Možná i proto jeho kolekce tak unikátní a odlišuje se od mnoha jiných světových návrhářů.