NYFW: Klasická Victoria i naplno žijící Diane

/ Redakce

Další dny newyorského týdne módy utíkají rychle jako voda, ve které se mísí několik různých nápadů a přísad dokreslující tento jedinečný módní zážitek.

Nedělní program obohatila svojí kolekcí také Victoria Beckham, jejíž první řadu zdobily netrpěliví členové rodiny. Jednotlivé modely opět charakterizuje důraz na ženskou siluetu, ale také objem a strukturovanost.

Šaty, zdobené sukně, vysoké límečky i hluboké dekolty, průstřihy, svetry i obyčejná trička nahrávala myšlence moderních večerů plných ženské elegance.

Victoria Beckham

Victoria Beckham

Donna Karan si pro nás pro změnu připravila barevnější kolekci a nebála se ani neonových prvků, kterými podtrhla klasické kousky dámského šatníku.

I přesto je kolekce DKNY ovlivněna pánskou módou, nechybí černé kostýmky, roláky doplněné o trochu jiskry v podobě zdobených aplikací, prošívaných rukávů u kabátů a jemné kožešiny.

DKNY

DKNY

Modely Diane von Furstenberg jsou inspirovány oslavou života, sama Diane před začátkem přehlídky pronesla, že je potřeba žít každý den naplno. Kolekce nenabízí pouze padesát odstínů šedi, ale také již tradiční zavinovací šaty, které umí vykouzlit nádhernou postavu.

Kobaltově modré kostýmky včetně prodloužených sáček nebo černočervená krajka jsou opravdových skvostem celé kolekce.

Diane von Furstenberg

Diane von Furstenberg

Docela novým postojem k módě překvapil Zac Posen, který se ve své podzimní kolekci zaměřil především na večerní modely včetně nádherných rób vhodných na červený koberec.

Inspirovaný především elegancí 70. let doplnil jednotlivé modely i pomocí brýlí a úzkých pruhů kožešiny uvázané kolem krku. Takovou přehlídku nemohla zakončit žádná jiná modelka než samotná Naomi Campbell oblečená do objemné metalické róby v bordó provedení.

Zac Posen

Zac Posen

Foto: WWD