NYFW: Michael Kors, Boss, DKNY, Marchesa

/ Redakce

Sedmý den přehlídek v New Yorku zahájili nejoblíbenější designéři Michael Kors, Marchesa, DKNY a Boss s jejich úžasnými přehlídkami, které si zajisté zamilujete jako my! Od undergroundové módy z módního domu Donny Karen přes ženskost a jemnost Michaela Korse po evergreenovou eleganci a luxus v podání večerních rób Marchesa, to vše nabídl tento den plný inspirace a vybraného stylu.

Michael Kors

Michael Kors se letos zaměřil na individuální styl. Jde vidět, že se chce čím dál více přiblížit svými modely ženám pocházejícím z celého světa. Tuto myšlenku do značné míry projevil na stylingu, jakým byly například sukně nejrůznějších střihů a tvarů, které v kombinaci s kabátky působily velmi britsky, zatímco kombinované s károvanými saky evokovaly francouzský šarm. Detailem, který nás oslovil, byly poté dlouhé manžety u košil, halenek i šatů. Obdivuhodný byl i výběr barev, které Michael Kors zvolil pro podzimní kolekci. Nuance dětské modré, jarní zelené a detailů bílé byly zpestřením mezi zemitými tóny.

Unknown

Boss

Kdo by nepodlehl minimalistickému stylu s čistými liniemi a dokonalému zpracování. To je přesně to, co od značky Hugo Boss každý očekává. Jason Wu v čele kreativního týmu značky Boss dokázal vytvořit kolekci plnou neobvyklých střihů doplněných o geometrické linie podtrhující ženskou postavu a její přednosti v perfektně uhlazeném stylu. Co jsme si od značky Boss zamilovaly jsou kotníčkové boty a mokasíny, které doprovázely všechny modely.

Unknowns

DKNY

Undergroundová kolekce DKNY v podání designérů Dao-Yi Chow a Maxwella Osbourne se řídila heslem “We just want to have fun”. Pointou jejich kolekce bylo pokračovat v konceptu, který u DKNY začali loni v září. Dekonstrukce střihů a vysoká krejčovina v podání vycházkové módy se u těchto modelů nedá popřít. Inspirací poté byla móda devadesátých let a chlapecký a drsný Tomboy styl, který v posledních letech nabíral postupně na populárnosti. Samet, flís,koženka  ale i hedvábí především tmavých odstínů kombinované s atypickým vzorem “all made in DKNY” posunuly kolekci na zcela jinou úroveň.

a

Marchesa

Není vůbec třeba podotýkat, jaké umění a zručnost je vkládána do zpracování těchto neskutečných večerních šatů, které by zřejmě každá žena toužila vlastnit. Designérky módního domu Georgina Chapman a Keren Craig čerpaly inspiraci z obrazů Johna Singer Sargenta, které představují svůdnou povahu dokonale kombinovanou se světelnou kompozicí. “Milujeme, jak Sergent oslavuje ženu  a ženskost v jeho jedinečném konceptu. Při výběru modelek jsme se soustředily na to, aby každá z nich působila jako žena z jeho obrazů,” řekl Chapman v zákulisí. Zkrátka a dobře, umění se této jedinečné kolekci nedá zapřít a už vůbec ne na těch objemných červených šatech dekorovaných okvětními lístky, kterým jsme naprosto propadly.
Unknownk

Zdroj: WWD