NYFW: Ralph Lauren, Calvin Klein, Marc Jacobs, J.Mendel

/ Redakce

Předposlední den newyorského módního týdne se nesl ve jménu nejvýznamnějších amerických designérů počínaje klasickým Ralphem Laurenem a konče excentrickým a teatrálním Marcem Jacobsem, který letos zvolil pro svoji přehlídku dokonce hvězdnou modelku!

Ralph Lauren

Padesát odstínů hnědé, aneb takto bychom mohli nazvat téměř celou kolekci v podání Ralpha Laurena na období podzim/zima 2016. Jak je pro designéra obvyklé, držel se převážně minimalistických střihů inspirovaných jezdeckými uniformami s typickým ranchovým twistem. Součástí kolekce byla také řada modelů sestavená z kousků z brokátu a sametu, kterou doplňovaly vyšisované džíny, které nás zavedly zpátky v čase do dob, kdy byly nesmírně in. Nicméně, opravdu jsme si zamilovali finální řadu kolekce večerních šatů! Dokonalé byly například červené splývavé šaty s hlubokým výstřihem, nebo tmavě modré sametové šaty antického střihu.

Unknown

Calvin Klein

Kolekce v podání Francisca Costy měla jako hlavní téma oblek v městském stylu. Takže pokud se chystáte, jako správný trendsetter, na sezónu podzim / zima 2016, černý kalhotový kostým vám nesmí chybět. Ty také zahájil přehlídku předposledního módního týdne v New Yorku. Calvin Klein vzal v potaz pánské siluety a tvary, a přenesl je na obleky v podobě širokých kalhot kombinovaných s oversize saky s výraznými rameny. Velký boom zažily také kožešinové límce, které zdobily kabáty a vesty midi délky. Neopomenutelnými byly rovněž vzory a potisky (káro, a různé podoby zvířecích srstí), které tvůrci kolekce přenesli na jednoduché šaty, které doplňovali o detaily z polodrahokamů. Co se týče obuvi, na bolest nohou z podpatků si u Calvina Kleina modelky jistě nestěžovaly!

Unknown-2

Marc Jacobs

Fotky z kolekce Marca Jacobse mluví za vše. Teatrální výstup podtrhly viktoriánské objemné sukně, závratné platformy a výrazné tmavé líčení. Co se nedá zapřít je postupná změna, kterou značka pomalu, ale jistě prochází. Co se ale nemění, je touha Jacobse tvořit, vyvíjet jeho talent a aplikovat jeho módní vize. I když byla kolekce poněkud tmavá, dokázaly jsme si mnohé modely představit na denní nošení, také díky četným květovaným potiskům, které musíme uznat, byly opravdu povedené. Modelkou na jednu noc se stala také zpěvačka Lady Gaga (evidentně aktuální múza Marca Jacobse), která si nechala od designéra vytvořit kompletní styling na nedávné předávání cen Grammy.
x

J.Mendel

Gilles Mendel přišel na letošní molo s pořádnou dávkou glamour stylu! Ne že by přišel s něčím úplně průlomným, jeho modely byly vždy do jisté míry velmi glamour, ale tentokrát  dovedl eleganci na úplně jinou úroveň. Super ženské šaty střídaly nádherné luxusní kabáty kombinované s dokonale krejčovsky zpracovanými kalhotami, z kterých jsme nemohly spustit oči. Předností kolekce byla také barevnost. Lahvově zelená, červená a elektricky modrá byly zajisté dominující. Šatník v podání J.Mendela by pro každou ženu znamenal získání ryze ženského stylu plného elegance a smyslnosti, zkrátka takového, po kterém každá žena v hloubi duše touží.

s

Zdroj: WWD