Best of New York Fashion Week

/ Redakce

Na newyorském týdnu módy se ukázalo mnoho nových návrhářů, přičemž nemohla chybět ani legendární jména. Všichni měli jasnou vizi toho, jak bude podle nich vypadat móda na podzim 2019. Jaké trendy návrháři nastolili a které kolekce z New York Fashion Week nás nejvíce zaujaly?

Marc Jacobs

Kreativní ředitel stejnojmenné značky Marc Jacobs vytvořil show s celkem čtyřiceti modely, což bylo podstatně méně, než jakoukoliv jinou sezónu – a pozval i daleko méně diváků. Přehlídka se přesto konala v rozsáhlých komplexech galerie umění Park Avenue Armory, kde byla nainstalována reflexní černá skleněná podlaha. Jacobs se rozhodl přizvat hudební sbor American Contemporary Music Ensemble, aby přehlídku živě doprovodil. Co se samotné kolekce týče, připomínala spíše couture než ready-to-wear. Nechyběly balónové rukávy, dlouhé vlečky, krinolínové šaty, třpytivé silonky a klobouky  navržené modistou Stephenem Jonesem. K překvapení všech uzavírala přehlídku supermodelka Christy Turlington v černé róbě s černým, fialovým a tmavě modrým peřím. Bylo to po pětadvaceti letech vůbec poprvé, kdy se Christy vrátila na molo; její poslední show pro Marca Jacobse byla v roce 1993. Tomu se říká skvělý comeback!

 

Tomo Koizumi

Tomo Koizumi je nováčkem na newyorském týdnu módy a jeho extravagantní kolekce všechny přítomné nadchla. A přitom měl k přípravě show necelý měsíc! Jen pár týdnů předtím ho na Instagramu objevila editorka Katie Grand z Love Magazine a nabídla mu účast na New York Fashion Week. Koizumi přirozeně souhlasil a během tří týdnů sehnal spolu s Grand několik nejžádanějších modelek současnosti, legendární make-up artistku Pat McGrath a zarezervovali místo, kde se samotná přehlídka měla uskutečnit – v butiku Marca Jacobse na Madison Avenue. Objemné šaty byly zhotoveny z japonské polyesterové organzy ve 400 různých barvách a byly inspirovány abstraktními malbami.

 

The Row

Sestry Mary-Kate a Ashley Olsenovy, jež stojí za vznikem labelu The Row, vědí, co zákazníci mezi záplavou nynější extravagance potřebují. Minimalismus, jednoduché linie a neutrální barvy jsou něco, co nás nikdy nezačne nudit. Ačkoliv sestry málokdy poskytují informace o inspiraci, materiálech a celkově pro ně nejsou rozhovory v zákulisí to hlavní, i přesto si dokázaly vydobýt slušnou pozici na trhu. Nejdůležitějším prvkem kolekce se staly kabáty, které neměly klopy, zato kladly důraz na pas, proto byl střih v pase extra zúžený. Kromě kabátů představily návrhářky i jemné roláky, šaty, kalhoty v rovných liniích nebo saka. Žádné náušnice, náhrdelníky ani kabelky nečekejte, pouze malá psaníčka do ruky.

 

Michael Kors

Michael Kors představil kolekci, která mapovala nostalgické momenty ze 70. let. Zaměřil se převážně na Studio 54, který měly v oblibě ikonické osobnosti jako Mick a Bianca Jagger, Michael Jackson, Diane von Furstenberg, Andy Warhol či Arnold Schwarzenegger.  Hudební podkres tvořily hity právě ze sedmdesátých let hudebníků jako The Pointer Sisters, Botho Lucas či The Mellophonics. V samém závěru přehlídky se na pódiu objevil zpěvák a skladatel Barry Manilow, který zazpíval píseň Copacabana z roku 1978. V kolekci byly zahrnuty florální potisky, saka s vycpanými rameny, kozačky s hadím vzorem, pletené svetry, dlouhé šály či oversize brýle.

 

Zimmermann

Kreativní ředitelka Nicky Zimmermann našla novou hrdinku podzimní Ready-to-Wear kolekce – Australanku Nancy Wake. Nancy, jež si vysloužila přezdívku Bílá myš, byla součástí nacistického odporu ve Francii během 2. světové války. „Chtěli jsme zkombinovat houževnatost s ženskostí, hrát si s kontrastem koženého vrchního oděvu a chic šatů,” prozradila v zákulisí Nicky Zimmermann. Kožené trenčkoty, oversize bombery nebo kalhoty s vysokým pasem kontrastovaly s květinovými motivy a košilemi s objemnými rukávy.

Vogue.com, WWD.com