NYFW: Tommy Hilfiger, Jeremy Scott, DVF, Carolina Herrera

/ Redakce

Pátý den newyorského módního týdne bychom mohli nazvat jako směsicí nejrůznějších stylů od toho nejexcentričtějšího – v podání Jeremyho Scotta, přes důvtipnou námořnickou kolekci Tommy Hilfiger, po ladnou krásu a čistotu kolekce inspirované newyorskou smetánkou od Caroliny Herrera.

Tommy Hilfiger

Hilfiger letos pozval své diváky na palubu „T.H. Atlantiku“ v Park Avenue Armory, kde předvedl kolekci plnou námořnických barev, vzorů a detailů, které překvapily a podtrhly typické námořnické klišé, které je bezesporu evergreenem. Jedinečnými kousky zajisté byly admirálské kabáty, široké kalhoty se zlatými knoflíky inspirované třicátými léty, nebo metalické lodičky, které doprovázely téměř každý model. Nicméně, celá kolekce působila spíše kýčovitě a přinesla nám jemně mořskou nemoc.

Unknown

Jeremy Scott

Bláznivá tvorba Jeremyho Scotta už málokoho překvapí. Kolekce inspirovaná disko westernem byla tentokrát poněkud nelichotivá a postrádala veškerou důvtipnost a pointu, kterou obvykle Jeremy do svých kolekcí vkládá. Jediný detail, který nás zaujal, byly nejspíše neonové holínky, které díky pěknému designu perfektně padnuly každé modelce. Tentokrát je to pro Jeremyho palec dolů, ale věříme, že příští kolekce bude opět tak nápaditá, jako ty předešlé.Unknowdn

Diane von Furstenberg

Podzimní kolekce DvF se nesla v bohémském duchu plném romantické nálady. Převládaly halenky z žoržetu kombinované s různými koženými sukněmi a kalhotami. Zdá se, že pro Diane je na příští podzim/zimu jistým must have medová kožená semišová obuv a to ve všech podobách – od kotníčkových kozaček až po nadkolenky. Mezi základními prvky se objevovaly také třásně, oversize střihy a nepřehlédnutelné potisky, které jen Diane umí ve svých designech prosadit. Tuto kolekci si zajisté zamiluje mnoho milovnic módy, a to dokazuje a potvrzuje Dianin smysl pro šarm, styl a komerčnost, která ji opět zařadila mezi nejpopulárnější designérky!

sd

Carolina Herrera

Carolina Herrera se zařadila mezi málo návrhářů, kteří mohli představit svou kolekci v privilegované newyorské lokaci The Frick Collection. To dokazuje její vysoké postavení a významnost ve společnosti newyorské „smetánky“, kterou svou kolekcí podzim/zima 2016 dokonale vystihla. Je potřeba podotknout, že zákaznice z Upper East Side si určitě oblíbí nejeden z jejích rafinovaných a elegantních kousků, které se nesly převážně v neutrálních a pleťových nuancích. Nechyběly dlouhé večerní šaty, ale také tuniky, kožíšky a sukně midi délky, které ladně vlály na dokonale upravených modelkách. Zkrátka, Herrera ví, že není třeba ukazovat příliš nahé kůže, aby žena vypadala svůdně, a především skvěle!

Unknown

Zdroj: WWD