NYFW: Vera Wang, Tory Burch a Oscar de la Renta

/ Redakce

Šestý den Newyorského Fashion Weeku je za námi. Molo patřilo hned několika módním značkám a tvůrcům, nás ale nejvíce zaujala Tory Burch, Vera Wang nebo Oscar de la Renta.

Screen shot 2015-09-15 at 10.11.27 PMPikantní černo-černá Vera Wang
Jestli mě osobně někdo hraje do noty, pak je to milovnice černé barvy designérka Vera Wang. Její kolekce SS 2016 inspirována dualitou života a životními potěšeními, rozjela černo-černou hru plných ploch a transparentních materiálů, romantických peříček a rockerských flitrů a plíšků. A je fakt, že fantazii o životních potěšeních jistě rozjela i myslích diváků. Ukázala nejen precizní střihy, které byly často až příliš hranaté a strohé aby korespondovaly s odhalenou kůží, když se modelky procházely po mole v podprsenkových topech či kratičkých šortkách, jež doplňovaly naopak do půli stehen sahající boty na vysokých podpatcích. Veřiny žena v létě roku 2016 je zkrátka hodně sexy a má odvahu. Svou černou linii návrhářka rozčísla krvavě červenou a odlesky zlaté a stříbrné, které se mezi modely nesly jako hvězdy na noční obloze.

Screen shot 2015-09-15 at 10.07.12 PMSvěží Tory Burch
Jako protipól oproti kolekci Very Wang, byla přehlídka Tory Burch. Designérka v kolekci pracovala nejen s optimistickými barvami mandarinek, modré oblohy nebo ovesných vloček, ale také s texturami. Nejvýraznější byl materiál kterému by se dalo říkat letní tvíd, výšivky a štepování ale i třásně, které odkazovaly na její zálibu v cestování. V kolekci najdeme cigaretové kalhoty, topy, vesty i šaty, které se společně dají skvěle kombinovat. Z její kolekce SS 2016 prostě dýchá léto a čas dovolené kdy člověk procestuje celý svět.

Screen shot 2015-09-16 at 1.58.28 PMRafinovaný Oscar de la Renta
Úterní večer patřil módnímu domu Oscar de la Renta a je nutno říci, že kreativní ředitel Peter Copping se opravdu vytáhl. Kolekce SS 2016 inspirována Carmen, flamencem a španělskými matadory byla plná krajky, průhledů, výšivek, hry s materiály a texturami a hlavně rafinovaných střihů, doslova přetékala ženskostí. Černá, rubínově rudá, bílá, žlutá i smaragdově zelená nebo růžová, to jsou barvy, které se na mole střídaly jako drahokamy na nejluxusnějších špercích a v očích diváků rozehrávaly plamínky nadšení. Přiznám se, že i když neholduji květinovým vzorům, na celé čáře u mě zvítězily vyšívané kabátky připomínající květinovou kožešinu.