NYFW: Vera Wang, Tory Burch, Oscar de la Renta

/ Redakce

Úterý patřilo na New York Fashion Weeku takovým jménům jako je Tory Burch, Vera Wang nebo Oscar de la Renta.

Tory Burch (14) Tory Burch (17)
Tory Burch
Návrhářka Tory Burch pojala kolekci AW 2016 tak trochu sportovně a mělo to šmrnc. Inspiraci hledala v 70. letech, jejich barevnosti, potiscích i střihových variantách. Na molo tak poslala modelky v teplácích s lampasy, polokošilích, leteckých bundách nebo šatech pod něž oblékla trendy roláky a nebála se ani nedávno zatracovaného lamé. Mezi vzory kralovaly pruhy a také kosočtverce v různobarevných i materiálových kombinacích. Nám její kolekce přijde příjemně hravá, zábavná na celodenní nošení a velmi mladistvá.

Vera Wang (7) Vera Wang (33)
Vera Wang
Vera Wang je naší oblíbenkyní a ani tentokrát nás nezklamala. Pro svou kolekci podzim-zima 2016 se inspirovala 20. a 30. lety, jejich snovostí i pánskými prvky, jež v té době začaly přecházet do ženských šatníků. Vytvořila tak kolekci pro silnou a sebevědomou ženu. A protože návrhářka ví, zač je toho loket v byznys světě, vytvořila několik modelů, které tak trochu připomínají brnění, které je jakousi metaforou disciplíny, přesnosti a elegance, toho, v co sama návrhářka věří. Naopak barevnost je tlumená a působí uklidňujícím a měkkým domem. Objevuje se zde švestková, hořčicová, olivová, ale samozřejmě i černá a bílá.

oscar 3 oscar 6
Oscar de la Renta
Podzimní kolekce Petera Coppinga pro módní dům Oscar de la Renta rozněžnila prostor pohádkově růžovými, šedivými a antracitovými odstíny, krajkami a doslova princeznovskými looky. Na mole se postupně střídaly dívčí šaty s kostýmky, šaty pod nimiž vykukovaly roláky nebo večerní šaty zdobené krajkou. Copping se nebál ani kožešin a lesku metalických odstínů zlaté a stříbrné, jež dodávají nádech luxusu, který dokáží ocenit ženy všech věkových kategorií.