O brněnském projektu Cut & Sew a Industra Fashion Show

/ Redakce

Čtvrteční večer ovládla moravskou metropoli nová vlna kreativity a talentu, která se lusknutím prstu přehnala přes monotónní a melancholický pracovní den. A já jsem měla možnost být u toho.

Po delší době jsem v Brně zavítala na představení nového projektu, konkrétně se jedná o nově vznikající šicí dílnu Cut & Sew, která byla během čtvrtečního večera uvedena v potaz pro širokou veřejnost v rámci módní přehlídky Fabrique konající se v brněnské Industře.

To se ovšem neobešlo bez zajímavého a oku lahodícího scénáře, jenž tvořil nejen módní přehlídky tří českých návrhářů, ale také fashion pop-up stánky či tematicky laděný doprovodný program.

Re:Paráda

Re:Paráda

Celá událost probíhala v Industře, nově vzniklém multikulturním prostoru, který hodlá sdružovat kreativní jedince zapálené pro stejnou věc. Na několika metrech čtverečních zde vyrostlo jednoduché přehlídkové molo, místnost pro prezentaci návrhářů a jejich výrobků i odpočinková zóna s barem, který čerpá inspiraci v nedaleké Anglii. Dokonce jsem si mohla vyzkoušet pletení na desítky let starém pletacím stroji.

Unikátní prostory se hemžili lidmi naladěnými na stejnou (módní) notu, mohli jste si zakoupit minimalistické šperky od značky Yo_Soy, zastavit se u štendrů slečen vlastnících brněnskou „knihovnu oděvů“ Re:Paráda nebo si prohlédnout krásná repasovaná kola Reparada Bikes.

IMG_8397

Mě ovšem nejvíce zajímalo přehlídkové molo, které ovládla mladá návrhářka Michaela Mathonová se svojí druhou kolekcí The Striped One. Ústředním motivem její tvorby jsou proužky, a to ve všech provedeních a barvách, ale nejčastěji vsází Míša na modrobílou klasiku. Její modely doplnila prezentovaná značka doplňků Yo_Soy.

Michaela Mathonová

Michaela Mathonová

Právě tato mladá dáma si přichystala jedno malé překvapení. Během krátké doby názorně ukázala všem přítomným, jak vzniká jeden poctivě ušitý kousek – top, jehož záda zdobí proužky, a který se momentálně do 28. listopadu draží na internetu. Výtěžek z jeho prodeje poputuje právě na projekt Cut & Sew, novou šicí a pletací dílnu pro lidi z oboru, začínající návrháře i naprosté amatéry.

Přehlídkové molo patřilo také již zmiňované Re:Parádě a výběru šatů a sukní ve stylu 50. let. Roztančené a usměvavé modelky šířily veselou náladu a energii mezi jednotlivé návštěvníky.

Re:Paráda

Re:Paráda

Zaujaly mne dámské modely Petra Kaloudy, stylisty a návrháře, jež se věnuje dámské i pánské módě a momentálně působí jako pedagog na Střední škole umění a designu, stylu a módy a VOŠ v Brně.

Petr Kalouda

Petr Kalouda

Jeho třpytivé svetříky a objemné sukně vytvářely společně dokonalou souhru a byla radost sledovat je z pozice módního nadšence. Petr nezapomněl potěšit i dámské publikum a na molo vyslal několik pánů v titěrných retro plavkách či legínách.

Petr Kalouda

Petr Kalouda

Foto: Monika Kolářová