Oáza chutí v centru Prahy, to je restaurace Zelená zahrada

/ Redakce

Když půjdete jen tak kolem, na první pohled si ji skoro ani nevšimnete. Celý prostor restaurace Zelená zahrada se vám rozevře až po otevření skleněných dveří.

Zelená zahrada je restaurace se středomořskou kuchyní, objednat si tu ale můžete i stylové chuťovky z legendární číny z Vodičkovy ulice. Když vstoupíte do velmi členitého prostoru, můžete si vybrat ze dvou útulných místností u krbu nebo vystoupat po schodech na bar, většina hostů volí sezení v letní nebo zimní zahradě, což je asi nejlepší a nejpůsobivější řešení ze všech. První, co vás ale po příchodu do restaurace zaujme je akvárium s živými humry, které si samozřejmě můžete poté objednat a nechat připravit například s bylinkovým máslem.

Legendární čína z Vodičkovy ulice je už pojem, který funguje už jen při vyslovení. V Zelené zahradě vám připraví například stylová černá vejce, kapra liu nebo vepřové po sečuánsku. Nostalgii na talíři pak může vystřídat moderní kuchyně s chuťovkami jako foie gras s domácím rebarborovým chutney či telecí líčka s bramborovým pyré.

Za zmínku také stojí vinný lístek, mimo vybraných francouzských a italských vín tu najdete i speciality z Vinařství Tanzberg, které patří Vladimíru Železnému. Zelená zahrada spolupracuje také dlouhou dobu se šampaňským domem Moët & Chandon, i bublinky tu tedy ochutnáte stylové.

Osobní ochutnávka

Byla jsem v Zelené zahradě několikrát a pokaždé jsem odcházela opravdu spokojená. Ráda sem zajdu někdy jen tak na kávu, jindy na oběd, i denní menu mi přijde přes poledne praktickou variantou. Na narozeninové večeři jsme s přítelem ochutnali výborné Grilované tygří krevety s omáčkou z limetových listů a Grilovaného lososa s vanilkovo limetkovým pyré a k nim popíjeli Rulandské šedé od Mádla. Seděli jsme v zimní zahradě s pohledem na jezírko s rybkami a dívali se na hvězdy. Zážitek, který stojí za to si zopakovat.

Zelená zahrada je totiž místo, které vám bude od prvního pohledu sympatické, od prvního ochutnání ještě sympatičtější a věřím, že se sem budete rádi vracet, stejně jako já.

Foto: Archiv