Objevte kouzlo luxusních šperků Hermés

Francouzská značka Hermés začala svoji tvorbu výrobou koňských postrojů. Dnes je jejich portfolio daleko širší, ale tradice a láska k řemeslu i ke koním je cítit z každého výrobku.

Hermés představuje novou kolekci šperků – vysoké bižuterie – Galop a Sangles, inspirovanou tradičními postroji, sedlářstvím a světem koní vůbec. Šperkům z růžového a bílého zlata dodává ojedinělou tvář precizní zpracování.

GALOP HERMÈS – Řada šperků ze zlata s diamanty

Kůň, který je eblémem módního domu Hermès, propůjčil svou jemnou siluetu výjimečným kouskům, které jsou celé posázené diamanty – prstenu extravagantního objemu, ladnému dlouhému náhrdelníku, kroucenému náhrdelníku a náramku, jehož spona připomíná udidlo.

GalopHermèsCollier©IrisVelghe

SANGLES HERMÈS – Náhrdelník ze žlutého zlata s diamanty

Tento nový výtvor ctí kořeny společnosti Hermès, která původně vyráběla koňské postroje – zejména pak znalost výroby řetězů. Uzda, funkční objekt par excellence, se zde proměnila ve zlaté řemínky. Jednotlivé řetízky, které jsou sestavovány a upravovány ručně, tvoří vysoce poddajnou a splývavou zlatou tkaninu. Řetízkové kroužky a spony jsou celé posázené diamanty, jejichž zář ještě povznáší křivky vzácného kovu. Šedý perlový přívěsek má skrytý detail: zdobí ho jediný, diskrétně umístěný diamant.

SanglesHermèsCollier©IrisVelghe

Foto: Archiv Hermés