ODIVI přichází s kolekcí Blank Paper

/ Redakce

Od minulého týdne je v prodeji nová kolekce české módní značky ODIVI návrhářky Ivy Burkertové, která nese název Blank Paper a je ve své podstatě nepopsaným papírem i životní cestou nesenou osudem.

Iva Burkertová, si v kolekci pro sezónu jaro/léto 2015 opětovně přichystala pro věrné zákazníky charakteristické prvky svojí tvorby, tentokrát jí ovšem dominuje jednoduchý minimalismus s přesnou geometrií obdélníku.

Modely z kolekce Blank Paper se drží nenápadné barevné palety, ve které převládá bílá, meruňková a černá. Znovu bylo také využito digitálního a sublimačního tisku, který pochází z dílny samotné autorky. Opět nechybí ani sportovní materiály s úplety, které jdou ruku v ruce se saténem, hedvábím a šifonem, díky čemuž dostává kolekce roztomilý, přirozený a jemný nádech transparentnosti.

15_ODIVI_rectangle_robe_1

“Celá kolekce je o momentu, kdy cítím, že mohu všechno. Cítím se jako bílý prázdný papír, který se plní životem – zážitky, cestami a každodenním dobrodružstsvím,” řekla milovnice cestování Iva.

Nejvýraznějšími modely kolekce jsou nejen plavky v různých variacích, ale také objemné šaty s řasením, mikiny v prodloužené délce, saténový bomber, šortky a kalhoty s vysokým pasem. Na každém modelu je v oblasti za krkem vytištěno BLANK PAPER nebo SUN SEEKS THE SEE. A nebyla by to Iva, aby nepřidala něco navíc – tentokrát je to variabilita kousků, které lze otáčet zepředu dozadu a vybrat si, kde tisk nebo rozepínání bude.

33_ODIVI_satin_lambada_2

Inspirace z cest se promítla také do již zmíněných plavek, které se objevili u ODIVI již v kolekci podzim/zima 2012-13., teď je ovšem přichystán širší sortiment.

Najdete v něm plavky se špagetovými ramínky, ale také zajímavé kousky s dlouhým rukávem pro všechny milovnice surfování. I na plavky bylo využito speciálního tisku, jsou zachyceny návrhářčiny fotky moře kolem Islandu a velryby pozorované kousek od polárního kruhu.

35_ODIVI_sea_surf_set_2

Zajímavou součástí kolekce je kolaborace s českou značkou ručně vyráběných dřevěných brýlí s názvem BRUMLEY. “Společně jsme vytvořili brýle, které se jmenují Sun Seeks the See. A k nim dřevěné náramky ze stejného dřeva – z jihoamerického palisandru. Vždy hledám cestu, jak doplnit své modely zajímavými doplňky a spolupráce s BRUMLEY mě nadchla,” okomentovala spolupráci Iva.

Kolekce je k dostání v Czech Labels & Friends v Praze a stejně tak na adrese http://store.odivi.cz.

Foto: Archiv ODIVI