ODIVI: Velký návrat ikonické ledvinky

/ Redakce

80. léta nepatří z našeho pohledu módně mezi úspěšná období. Plísňové džíny, trička zastrčená do kalhot s vysokým pasem či velké mašle ve vlasech poničených trvalou nás straší dodnes.

Nicméně 80. léta do módy přinesla i řadu pozitivního a to se nyní opět vrací na scénu. Návrháři tvoří oblečení v oversize velikostech a česká návrhářka Iva Burketová  tvořící pod značkou ODIVI nám vrací praktickou ledvinku. Tu v minulosti ráda nosila Sarah Jessica Parker jako Carrie Bradshaw v ikonickém seriálu Sex ve městě a nyní jsme ji mohli zahlédnout třeba na mladičké modelce Care Delevingne či zpěvačce Rihanne.

carrie-bradhsaw-crop-top

Značka ODIVI ledvinku předvedla už na jaře letošního roku a nevynechala ji ani ve své kolekci ESSENTIALS A/W 2014. Nadčasová kožená ledvinka ve třech barvách – černé, hnědé  a bílé slouží nejen jako módní doplněk, ale i jako praktický náhradník klasické kabelky. Ledvinka je zcela hladká a vychází z tvaru kruhu. Jediným jejím výraznějším prvkem je stříbrný zip, který se nachází v horní polovině a vytlačené logo značky ODIVI.

odivi_hipbag_trio_

Módní stylisté i kritici ledvince příliš naklonění nejsou. Pravdou je, že musíte mít vkus a cit pro její kombinování. Pokud to svedete, věřte, že budete spokojeni. Ledvinka je nyní aktuálním hitem číslo jedna a navíc má velmi praktické využití. Vejde se do ní peněženka, telefon i lesk na rty a oproti crossbody kabelkám mají tu výhodu, že se nemusíte bát o jejich obsah. Máte je vždy přímo na těle a pod kontrolou. Navíc v době vánočních nákupů se vám volné ruce a bezpečí vašich úspor jistě hodí.

odivi_hipbag_brown_1

Showroom české módní návrhářky najdete na adrese Plzeňská 33, Praha 5. Kromě ledvinky vás v ateliéru jistě padne do oka i něco jiného. Iva Burketová navrhuje kolekce pro ženy, které chtějí být nespoutané, jdou si za svým, rády nosí neotřelé modely, ve kterých se ale musí cítit pohodlně.

Foto: Archiv návrhářky