Návrat na Milan Fashion Week: Top 10 módních kolekcí

/ Redakce

Milan Fashion Week už je chvíli za námi, inspiraci z něj ale budeme čerpat ještě hodně dlouho. Není tedy na škodu dát si malou rekapitulaci! Jaké kolekce se v italské edici týdnu módy povedly nejvíce?

Marni

Italský módní dům Marni předvedl pod vedením kreativního ředitele Francesca Risso kolekci zaměřenou na inovaci, technologii a v některých momentech i problematiku plýtvání. Nechyběly lesklé vintage kabáty a, za což má label náš obdiv, materiály z recyklovaného textilu či izolačního materiálu.

 

Gucci

Set na přehlídce Gucci vypadal jako operační sál, přičemž Alessandro Michele vyjadřoval svůj proces tvorby –  a připodobnil ho práci chirurga. Záměrem kolekce bylo vymanit se z kategorizace identit, nejspíše proto jsme mohli vidět vše – sportovní týmy, pooperační masky, ale i alternativu k burce, klasické ruské motivy či dokonalé repliky hlav.

 

Fendi

Italský módní dům Fendi předvedl pod vedením Karla Lagerfelda a Silvie Venturi Fendi opět něco nového. Zpočátku se jednalo o elegantní prošívané šaty a kabáty, které Venturi popsala jako romantickou uniformu pro dnešní sebevědomou ženu. Poté přišly na řadu šité obleky, oversize svetry a kovbojské boty. Nechybělo ani ikonické logo s dvojitým F, jež bylo rozmístěno téměř všude – na kožešinových kabátech, mikinách i šálách.

 

Tod’s

Přehlídku módního domu Tod’s otevřela modelka supermodelka Gigi Hadid, která v náručí nesla malého francouzského buldoka. A nebyla jediná, na mole jsme měli možnost vidět několik dalších modelek se štěňaty v rukou. Kromě roztomilého rozptýlení byl kladen důraz na kabelky a přírodní selekci barev, kterou spolehlivě najdete v podzimním listí.

 

Versace

Na molo Versace jako první vstoupila modelka Natalia Vodianova s vínovým maxi kabátem a v duchu dokonalých kousků se nesla celá show. Z kolekce dýchala nezapomenutelná glamour atmosféra 80. let, což je Donatelly parketa a bylo to opravdu znatelné. Outfity se neskutečně povedly. Oceňujeme trička s logem, záplavu tartanu, ale i perfektní eleganci nejen v podobě trenčkotů.

 

Trussardi

„Mladí lidé tráví víkendy na horách,” sdělila stručně mladá kreativní ředitelka Gaia Trussardi, která se tímto výrokem řídila při vytváření nové kolekce Trussardi. Sportovní oblečení mixnuté s pouličním stylem se ve sbírce silně promítlo – proto se na mnoha modelech objevily, zasněžené hory. Pro sporty eleganci tedy směřujte sem!

 

Moschino

Výchozím bodem kolekce Moschino se staly konspirační teorie okolo tehdejšího prezidenta USA. Kennedy údajně řekl Marilyn Monroe, že mimozemšťané jsou skuteční. Marilyn se s tím chystala jít do novin a proto byla zavražděna. Historka inspirovala Jeremyho Scotta k vytvoření vlastní konspirační teorie o tom, že Jackie Kennedy Onassis byla sama mimozemšťankou a zabila jak Kennedyho, tak i Marilyn Monroe. A look modelek je náhle jasný.

 

Genny

Před procesem tvorby se kreativní ředitelka labelu Genny, Sara Cavazza, podívala na legendární němý film Cirkus od Charlieho Chaplina. A inspirace byla na světě. Cirkus, který reprezentuje kombinaci disciplíny a zábavy, se zasloužil o rovnováhu kontrastů v kolekci. Přísnější a lineární kousky byly vyváženy temperamentními detaily a vznikly tak hravé a excentrické modely

 

Luisa Beccaria

Luisa Beccaria nás zavedla do romantické zahrady plné rozkvetlých květin. Nechyběly romantické volány, samet či krajka, která podtrhovala celkový dojem. Zdobené lesklé kabáty, kovbojské klobouky, nášivky, květinové vzory, ale i hedvábí či puntíky rovněž našly své místo v pohádkové kolekci.

 

Blumarine

Anna Molinari, kreativní ředitelka Blumarine, zkrátka ví, jak ženy zaujmout. Proto na přehlídce nechyběly růže, které dominují jejím přehlídkám již bezmála čtyřicet let. V zákulisí ale Anna odhalila daleko hlubší smysl kolekce. Ten tkví v boji proti utlačování žen a v upozornění, že je nutné přestat být obětí. Poselství Blumarine tedy bylo otevřeně sociální i politické a zobrazovalo ženskou sílu, za kterou jí tleskáme.