Ohlédnutí za módní akcí Grace’n’Glamour

/ Redakce

Druhou adventní neděli se sály hotelu Mandarin Oriental otevřely módě. Konal se tu již šestý ročník módní prodejní akce Grace &Glamour.

V průběhu celého dne byly nádherné prostory hotelu i přilehlé zahrady svědkem události, která navazuje na tradici kultivovaného a nápaditého odívání v Čechách.

Na předvánoční akci Grace’n’Glamour přijal pozvání Thomas Lafont, chef designer firmy LAFONT, jenž svým šarmem ve francouzském brýlovém designu pokračuje v tradici slavné pařížské optické rodiny. Sám návrhář říká: Vize vzoru a barvy přichází bleskem a tento přelud přejde v jasný vědomý proces.”

Zákaznice se mohly pokochat například modely od Ivety Pecuchové, Veroniky Bijok, Jolany Kotábové či Markéty Kopecké. Své šperky prezentovala například Dana Bezděková, Alena Heindrichová, která tvoří pod značkou By Adrianet či značka MAMORI.Součástí módní neděle byly také diskuze a dialogy o módě, které moderoval herec Jan Čenský

Všechny přístupné sály se již kolem poledne zaplnily nedočkavými milovnice módy a daly tak jasně najevo, že podobných akcí je stále málo a že o českou módu je velký zájem. V luxusním a příjemném prostředí v centru Prahy se můžete dvakrát do roka setkávat nejen s kolekcemi módních návrhářů, ale také tváří v tvář s každým z nich.

To, co na začátku projektu byla myšlenka zahájit tradici módních událostí spojených s českými návrháři a šperkaři, se tak stalo příjemnou akcí, během které je možné si vytvořit ucelenou představu o tvorbě známých a talentovaných designérů. Předvánoční akce Grace’n’Glamour se podle mého velmi podařila a my v Iconiq jen doufáme, že v tradici budou její stvořitelé pokračovat a my se tak seznámíme s dalšími talentovanými lidmi.

Foto: Facebook. Kamila Písaříková