Oprah Winfrey: Žena měnící svět k lepšímu

/ Redakce

Změnila historii, posunula možnosti o pořádný kus dál, stala se multimilionářkou, mediální hvězdou a otevřela hranice nemožného. Nyní oslavila 60. narozeniny a my si zrekapitulujeme její styl, věčné diety i fakta.

OprahWinfrey paradoxně vyrůstala ve velké chudobě a často byla terčem posměchu. Oporou jí byla její babička, která ji mnohému v dětství naučila. Matku Oprah dodnes nenávidí, jelikož mlčky přehlížela pravidelné sexuální obtěžování její malé dcery strýcem. Oprah se v pouhých 13 letech rozhodla pro útěk z domova a protloukávání se světem.

O rok později, když jí bylo sotva 14 let, porodila syna, který bohužel krátce poté zemřel. Až život po boku svého nebiologického otce Vernona byl nakonec tím pravým spouštěčem k lepšímu životu, studijním úspěchům i integraci do kolektivu.

Její první úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve svých 17 letech se stala Miss Tennessee, díky řečnické soutěži získala plné stipendium a částečný úvazek v rozhlasové stanici WVOL, kde pracovala ještě první dva roky na vysoké škole.

Mladinká a ultra štíhlá Oprah Winfrey

Mladinká a ultra štíhlá Oprah Winfrey

Moderování zpráv jí přihrálo další příležitost práce v denní televizní talk show v Chicagském studiu, které se právě díky ní vyhouplo na žebříčku oblíbenosti do těch nejvyšších míst. Oprah si vyzkoušela i herectví a v roce 1985 byla nominována na Oscara za vedlejší roli ve filmu Purpurová barva, který režíroval slavný Steven Spielberg. Několikrát získala cenu Emmy v kategorii „Moderátor“ a kromě vlastní televizní stanice, kterou později spustila, vydává rovněž svůj časopis.

V Chicagu po ní pojmenovali jednu z ulic, za veškerý přínos, který tomuto městu díky své show poskytla. „Je to lepší než Oscar nebo Emmy“, vyjádřila se Oprah.

Oprah ve filmu Purpurová barva

Oprah se postarala o pořádný převrat ve své televizní Oprah Winfrey Show a každý host, každá kniha i každá drobnost, která se stala součástí natáčení, byla během chvíle na žebříčku slávy a oblíbenosti. Tohoto umu ihned využil i prezident Barack Obama, kterého Oprah veřejně podporovala při jeho volební kampani a není tajemstvím, že právě díky její podpoře své volby vyhrál.

Barack Obama a Oprah Winfrey

Svou show ukončila po 25. letech v roce 2011, avšak nedlouho poté spustila novou talk show Oprah’s Next Chapter na svém televizním kanálu, aby mu zvedla sledovanost. A není divu. Její show vždy něčím nebo někým diváky šokovala, například přiznáním Lance Armstronga. Oprah zkrátka zná ono tajemství, jak z lidí dostat ty pravé emoce a pravdu, která je často bolestivá.

Oprah a Michael Jackson

Oprah Winfrey je známá množstvím a různorodostí diet, které vyzkoušela. Podařilo se jí zhubnout během chvilky 30 kg díky hubnoucímu přípravku společnosti Sandox Nutrition, kterému tak udělala úžasnou reklamu, než se přišlo na to, že veškerá kila během dvou let zase nabrala.

Mezi oblíbené dietní triky Oprah patří i užívání Aloe Vera, která pomáhá s přebytečnými kily. Notorická dietářka před očima svých diváků hubla a zase kynula a stala se tak královnou tzv. jojo efektu. Diváci ji však milovali vždy takovou, jako právě v daný okamžik byla.

1382285_10151992241042220_482366160_n

Oprah však uměla své diváky a hosty šokovat i velmi osobitými dárky během vysílání. V jednom díle své show pozvala všechny zúčastněné diváky na dovolenou do Austrálie, kde měla natáčet pár dalších dílů. Letadlo pilotoval sám John Travolta. Pocity euforie, které tím způsobila, vzdáleně dolétly až k nám. Oprah své publikum ráda udržuje v napětí, a tak jednou z ničeho nic všem ženám v hledišti věnovala svůj automobil či černošskému páru, kterému se narodila šesterčata, věnovala 4,5 miliónů. Dalo by se říct, že je to učiněný anděl.

Oprah na opačné straně stolu

Její lidskost, vliv a síla jí přispěly k snazšímu pomáhání lidem, nikdy však nezapomněla na sociální cítění a vlastní původ. Řadí se mezi nejbohatší filantropku na světě a přispívání na charitu je pro ni samozřejmostí.

Styl, vysoká inteligence, bezprostřední jednání i empatie dovedly její show a oblíbenost na samotný vrchol a Oprah se tak stala nejbohatší Afroameričankou 20. století. Nikdo si nedovolil odmítnout pozvání do jejího pořadu, pro všechny je její společnost ctí a potěšením.

Kila nahoru, kila dolů, i pro svůj vzhled je miláčkem mnoha miliónů lidí na světě. Její styl v oblékání udává ženskost, kterou sama Oprah miluje a proto jí mnoho žen odíváním kopíruje. Vzdušné oblečení ukazující její vnady rozhodně patří do jejího šatníku.

Oprah Winfrey Attending Movie Premiere

Čest udělala i samotné Victorii Beckham, když oblékla její šaty na ženské konferenci v Los Angeles. Ukázala tak ženám fakt, že šaty z kolekcí slavných mohou slušet i korpulentním dámám. Vypadala v nich totiž skutečně skvěle. Mezi oblíbené návrháře Oprah patří i Tom Ford, Badgley Mischka či Rachel Roy.

Ostatně díky své kolísající váze zná triky, jak se oblékat štíhleji a konkrétní zeštíhlující střihy zveřejnila na svých stránkách oprah.com. K vidění je nejčastěji v šatech různých barev zúžených v pase či zdobené páskem. Oprah tíhne k čistým liniím, pohodlným a propracovaným modelům. Alespoň tak to tvrdí její stylistka Kelly Hurliman, která provázela slavnou černošku při každém natáčení její show. „Oprah je ochotna vyzkoušet něco nového, ale rozhodně není na aktuální trendy – ví, co jí sluší.“

19th Annual Critics Choice Movie Awards

Bohatá, srdečná, ostře sledovaná, mocná, milující a oblíbená, taková Oprah skutečně je. Ale hlavně je sebekritická a velká realistka. Všichni si myslí, že nemáme děti díky tomu, z jakých rodinných poměrů pochází, ale to je velká mýlka. Oprah se rozhodla pro kariéru a jak sama tvrdí být slavnou, úspěšnou a zároveň dobrou matkou nelze!!! Jedno nebo druhé určitě zanedbáte. Jedna z dalších pravd, která zazněla v její talk show, kde si nikdo na nic nikdy nehrál. Její pokora k životu je až neuvěřitelná a rozhodně inspirující.

Oprah Winfrey a Nelson Mandela

Foto: Profimedia.cz