Organizace PETA kupuje podíl v Hermés

/ Redakce

Kolem francouzského módního domu Hermés je teď velice rušno, ovšem jinak než by si značka představovala. Světem totiž hýbe skandál s neetickým zacházením se zvířaty, chovanými za účelem výroby luxusních produktů.

JaneJe to pár dní, co herečka a zpěvačka Jane Birkin, po které je pojmenována jedna z nejikoničtějších kabelek historie, požádala, aby bylo její jméno z názvu kabelky Birkin Bag odstraněno. Reagovala tak na vyšetřování organizace za práva zvířat ohledně chovu krokodýlů na farmách v Texasu a Zimbabwe, jejichž kůže je používána pro výrobu luxusních produktů francouzského módního domu. Značka Hermés byla podle slov svého mluvčího šokována fotografiemi z farmy svých dodavatelů, kteří jsou značce vázáni nejen smluvně, ale také etickým kodexem, a ihned se prý začala starat o to, aby se situace zlepšila. PETA ale asi zase tolik slovům nevěřila a na burze si zakoupila akcie této módní značky.

Organizace PETA za práva zvířat, je známá svými radikálními kampaněmi i protesty proti společnostem, které porušují práva zvířat. Tentokrát ale zašla mnohem dále a nejenže proti slavné módní značce zbrojila zvenčí, ale zaútočila na ni také zevnitř a stala se vlastníkem akcií francouzského domu.

A co tím vlastně ochránci zvířat získali? Její zástupci se mohou účastnit výročních schůzí a klást otázky, na něž nikdo nechce odpovídat, tedy otázky ohledně chovu zvířat na farmách. A podle svých slov také vyvíjet tlak na ukončení výroby některých luxusních produktů, jako například aligátoří Birkin Bag nebo hodinek z krokodýlí kůže. Kdoví, jestli správní rada poslechne, když jsou zrovna tyto produkty tak ceněné. Například Croco Birkin Bag byla v Honkongu před měsícem vydražena za neuvěřitelných 222 000 dolarů.

Modelka Bonnie-Jill Laflin protestuje před butikem Hermés v Los Angeles

Modelka Bonnie-Jill Laflin protestuje před butikem Hermés v Los Angeles

 Foto: Profimedia.cz; Archiv firem