Oslavte den Sv. Patrika zeleným outfitem

/ Redakce

Irové se dnes hodí do gala nebo lépe řečeno do zelené a půjdou slavit den Sv. Patrika, který se stal patronem Irska.

17. březen, den, kdy pravděpodobně Apoštol Irska zemřel, je zároveň nejvýznamnějším svátkem Irska a všech Irů a je spojen s rozsáhlými bujarými oslavami. O náboženství už nemůže být ani řeč, ale jeho sláva se dotkla již řady dalších států včetně České republiky. Barvou tohoto dne je zelená a všechny její odstíny. A proč to všechno? Za vším hledejte legendy a pravdy jen málo. Příliš toho o Sv. Patrikovi ve skutečnosti nevíme a čerpáme právě jen z vyprávění, historických dokumentů a nedatovaných listů, které tento křesťanský duchovní sepsal. Jeho symbolem je, jak už bylo řečeno, zelená barva a rovněž jetelový trojlístek, v němž spatřoval vysvětlení Nejsvětější trojice.

Irish_clover

Ať věřící jste či nikoli, oslav není nikdy dost. Pokud máte v plánu dnes večer někam vyrazit do víru bujarých večírků, rozhodně zvolte zelený outfit nebo alespoň jednu věc ctící tuto tradici. Pokud patříte mezi ty, co mají rádi luxus, pak šaty od Gucciho budou to pravé pro vás. Zelené je v nich skutečně dost.

65ef6637670252f3d5d875163314a7fb

Pokud na oslavy poběžíte rovnou z práce, pak zvolte jen jednu část vašeho outfitu v zelené barvě, ať to budou kalhoty nebo sukně.

1

Jestliže nenajdete v šatníku nic zeleného kromě kabátu, i ten se hodí. Svou úctu ukážete hned při příchodu a po pár skleničkách si už nikdo nevšimne, že kabát je dole a zelená pryč.

Dark-Green-Winter-Coat-Outfit-Idea-with-Ripped-Jeans

I vévodkyně Kate jako správná Britka ctící tento den a obléká se do zelené. Nechte se inspirovat touto královskou módní ikonou.

Chelsea Flower Show - Press Day 2016

Nebojíte se monochromatického outfitu, který je v současnosti velmi trendy? Pak se stanete naprostou jedničkou dnešního dne stejně jako například Heidi Klum.

Heidi Klum goes head-to-toe green at LAX

Ať budete dnes dělat cokoli, užijte si ho v jakékoli barvě, ale v té zelené to bude to pravé ořechové.

Street-Style-From-Milan-Fashion-Week-Fall-Winter-2015-2016-6

Street-Style-Green-Outfits-10

196381edd8bfa694f88fa236e21d3d2a

Foto: Profimedia.cz; Pinterest,com