Gareth Pugh: Extravagantní způsob tvorby

/ Redakce

Gareth Pugh studoval módní design a díky všímavému novináři se zúčastnil britské reality show módního domu a to pouhé dva měsíce po dokončení studií. Díky této události se dostal na dráhu směřující mezi úspěšné návrháře.

Londýn je živnou půdou pro špičkové nové talenty,“ komentoval Pugh vystoupení na skupinové show módního týdne na podzim roku 2005. Měl pouhé čtyři týdny na vytvoření nové kolekce a to bez asistentů a s málo penězi. Tento mladý muž to zvládl nad očekávání dobře a kladná kritika ho neminula. Přilákal si tak velkou pozornost a londýnské módní týdny mu od té doby nechybí v seznamu zastávek.

Gareth Pugh

V roce 2007 se Pugh objevil v britském vydání magazínu Vogue, kde jeho kolekci nazvali „neuvěřitelnou a nevšední show.“ Rovněž nešetřili chvály na jeho osobu a samotná Anna Wintour je pozoruhodným zastáncem Garethových návrhů a se slovy „Je to nepopiratelný génius“ ho poslala na vrchol módního Olympu.

profimedia-0185703039

Slabost pro něj mají i americké zpěvačky. Kylie Minogue módní kousky tohoto talentu ráda obléká a to především na své koncerty i do videoklipů. Na MTV Europe Awards v roce 2008 jeho šatstvo oblékly Beyoncé i zpěvačka Lady. V roce 2010 Gareth Pugh otevřel svůj první butik v Hong Kongu .

Magazín Style.com popisuje Garetha Pugha jako „nejnovější přírůstek do dlouhé módní tradice osmdesátých let, kam patří Alexander McQeen, John Galliano i Vivienne Westwood.“

Objemné kabáty, černé a bílé čtverce, disky plexiskla spojené jako kroužkové brnění i lesklé latexové masky a legíny. Materiály čítající norek nebo hedvábí, které se používá na padáky či syntetické vlasy a elektricky nabité plasty, jsou k vidění jako součást jeho oděvů. Nevídané, neslýchané a netradiční… takové jsou návrhy Garetha Pugha.

Gareth spring 2014_12

Do jara 2007 prohlašoval své návrhy pouze za experimenty na módní molo, a ačkoliv se mu dostalo významného uznání v módních kruzích, prohlašoval, že se snaží pouze uživit. Spojil se nakonec s manželi Owensovými, Rickem a Michele, kteří se Pughovi výměnou za procenta ve společnosti začali starat o marketing i samotnou výrobu.

Gareth spring 2014_14

Ostré hrany, výrazné proporce ramenou, šupinaté textury ala plaz, vrstvy latexu i přehnaně plastické líčení je stručné shrnutí kolekce pro jaro / léto 2014. Pughovi kolekce nejsou rozhodně určeny pro masu lidí, je jedinečný, svým způsobem až zvrácený. Poslední kolekce spadají mezi nejlépe nositelné s nejvíce prvky ženskosti, avšak stejně jsou jen pro určitou skupinu příznivců.  „Pokud se budete líbit všem, děláte něco špatně! Někdy jste uvěznění v očekávání toho, co si o vás ostatní budou myslet,“ svěřil se Pugh. Černá, bílá, šedá a tyrkysová jsou hlavními hrdinkami celé kolekce SS 2014, kterou si můžete prohlédnout v galerii a tu čerstvě prezentovanou v Paříže zde.

Foto: Profimedia.cz; Pinterest.com