Londýn je živnou půdou pro špičkové nové talenty,“ komentoval Pugh vystoupení na skupinové show módního týdne na podzim roku 2005. Měl pouhé čtyři týdny na vytvoření nové kolekce a to bez asistentů a s málo penězi. Tento mladý muž to zvládl nad očekávání dobře a kladná kritika ho neminula. Přilákal si tak velkou pozornost a londýnské módní týdny mu od té doby nechybí v seznamu zastávek.

Gareth Pugh

V roce 2007 se Pugh objevil v britském vydání magazínu Vogue, kde jeho kolekci nazvali „neuvěřitelnou a nevšední show.“ Rovněž nešetřili chvály na jeho osobu a samotná Anna Wintour je pozoruhodným zastáncem Garethových návrhů a se slovy „Je to nepopiratelný génius“ ho poslala na vrchol módního Olympu.

profimedia-0185703039

Slabost pro něj mají i americké zpěvačky. Kylie Minogue módní kousky tohoto talentu ráda obléká a to především na své koncerty i do videoklipů. Na MTV Europe Awards v roce 2008 jeho šatstvo oblékly Beyoncé i zpěvačka Lady. V roce 2010 Gareth Pugh otevřel svůj první butik v Hong Kongu .

Magazín Style.com popisuje Garetha Pugha jako „nejnovější přírůstek do dlouhé módní tradice osmdesátých let, kam patří Alexander McQeen, John Galliano i Vivienne Westwood.“

Objemné kabáty, černé a bílé čtverce, disky plexiskla spojené jako kroužkové brnění i lesklé latexové masky a legíny. Materiály čítající norek nebo hedvábí, které se používá na padáky či syntetické vlasy a elektricky nabité plasty, jsou k vidění jako součást jeho oděvů. Nevídané, neslýchané a netradiční… takové jsou návrhy Garetha Pugha.

Gareth spring 2014_12

Do jara 2007 prohlašoval své návrhy pouze za experimenty na módní molo, a ačkoliv se mu dostalo významného uznání v módních kruzích, prohlašoval, že se snaží pouze uživit. Spojil se nakonec s manželi Owensovými, Rickem a Michele, kteří se Pughovi výměnou za procenta ve společnosti začali starat o marketing i samotnou výrobu.

Gareth spring 2014_14

Ostré hrany, výrazné proporce ramenou, šupinaté textury ala plaz, vrstvy latexu i přehnaně plastické líčení je stručné shrnutí kolekce pro jaro / léto 2014. Pughovi kolekce nejsou rozhodně určeny pro masu lidí, je jedinečný, svým způsobem až zvrácený. Poslední kolekce spadají mezi nejlépe nositelné s nejvíce prvky ženskosti, avšak stejně jsou jen pro určitou skupinu příznivců.  „Pokud se budete líbit všem, děláte něco špatně! Někdy jste uvěznění v očekávání toho, co si o vás ostatní budou myslet,“ svěřil se Pugh. Černá, bílá, šedá a tyrkysová jsou hlavními hrdinkami celé kolekce SS 2014, kterou si můžete prohlédnout v galerii a tu čerstvě prezentovanou v Paříže zde.

Foto: Profimedia.cz; Pinterest.com