Charismatická zpěvačka Debbi, celým jménem Deborah Kahl, si se svým partnerem v období pandemie pořídili rodinný statek na Kokořínsku, kde našli bezpečí od ruchu pražské metropole. Pro Debbi to byl velký životní sen také z toho důvodu, že je velkou milovníci zvířat – zejména koní.

„Pandemie pro nás umělce a mnoho jiných živnostníků i mimo kulturní sféru byla, a bohužel opět je, velmi složité a těžké období. V loňském roce jsem využila svůj čas k dokončení studia na vysoké škole, které jsem několik let odkládala. Také jsme si pořídili rodinný statek, kde jsme mohli trávit alespoň čas prací kolem zvířat na čerstvém vzduchu. Po živém vystoupení se mi samozřejmě velmi stýskalo. Myslím, že stejně jako ostatním umělcům,” dodává zpěvačka.

Ačkoliv se Debbi se svou kapelou v poslední době tvrdě připravovala na svůj vánoční koncert v pražských Letňanech, její plány zhatila vlna restrikcí spojená se sílící pandemií covid-19. „Měli jsme naplánováno hned několik akcí, ale bohužel nám to momentální situace neumožňuje. Vánoce a předvánoční koncerty pro mě vždy byli tím správným vyvrcholením roku. Je to opravdu škoda, že o toto krásné období přicházíme již podruhé. Můžeme jen doufat, že v příštím roce se vše vrátí do normálu,” posteskla si.

Čas aktuálně tráví i ve studiu. „Pracujeme na nových věcech, které budou možná pro někoho velkým překvapením, ale nechci toho předem příliš prozrazovat, na to si posluchači budou muset ještě chvilku počkat,” tajnůstkařila.

I přes nabitý pracovní program si ale našla čas, aby po delší době vyrazila do společnosti na závěrečný koncert hudební tour glorchestra v pražské Roxy. „Vystoupení bylo skvělé. Už jednou jsem glorchestru měla možnost vidět na pražském Výstavišti. Atmosféra klubu se ale liší od festivalu, takže jsem moc ráda, že jsem byla pozvána i podruhé. Ačkoliv jsem byla ke spojení rapu a živého orchestru zprvu skeptická, nakonec mě tato kombinace bavila nejvíce,” dodala s úsměvem.

Populární rusovláska Debbi, kterou u českého publika proslavil její letní hit Touch the sun, nedávno zabodovala ve znovu obnovené anketě cen Český slavík, kde se v kategorii zpěvaček umístila v top dvacítce. „Upřímně jsem byla překvapená, že jsem se dostala tak vysoko, ale samozřejmě pozitivně. Věřím, že mí fanoušci rádi poslouchají naši hudbu, a proto pro mě hlasovali, což je samozřejmě ta největší čest. Jsem vždy vděčná za své posluchače a doufám, že i do budoucna se jim naše hudba bude líbit,” prozradila.