Zpěvačka, které po celém světě prodala miliony desek a pravidelně vyprodává koncertní haly, se v oficiálním traileru k dokumentu Gaga: Five Foot Two vyznává ze silných bolestí, které jí způsobuje nemoc zvaná fibromyalgie. Jedná se o chronický syndrom, obdobný mimokloubnímu revmatismu, který se vyznačuje plošnou bolestí celého těla a je doprovázený ztuhlostí či nemožností pohybu. To, že trpí takto závažnou chorobou, se zpěvačka přiznala teprve nedávno, kdy kvůli ní byla nucena zrušit evropskou část svého turné. V dokumentu tvrdí, že k překonávání bolesti jí pomáhá adrenalin, který zažívá na pódiu a při kontaktu s fanoušky.

Snímek, který je ke zhlédnutí v Netflixu od 22. září, je otevřenou zpovědí, jak se ostře sledovaná zpěvačka vypořádává s každodenní bolestí, která ji doprovází při náročném programu již neuvěřitelných pět let. Bez povšimnutí scénáristů nezůstává i neustálá publicita, které je vystavena. Ve filmu Lady Gaga také reaguje na svůj veřejný obraz a přemítá o něm. Při tomto filozofování pak dochází k názoru, že její excentrický styl a kostýmy jsou vlastně jen odrazem toho, že chce nad svým životem převzít kontrolu. V úvodu traileru Gaga říká:

“Vždy, když mě producenti tlačí do toho, abych byla sexy, tak zvolím nějaký absurdní styling, díky němuž mám pocit, že mám vše pod kontrolou.”

V místy až surovém dokumentu se zpěvačka svěřuje také s tím, že trpí nejistotou, strachem a úzkostí a že navzdory tomu, že jsou pro ni fanoušci hnacím motorem, velmi těžko se vyrovnává s přílišnou publicitou a požadavky, které jsou na ni ze všech stran kladeny. Nalomeným hlasem vypráví o tom, jak je neuvěřitelně těžké být neustálým zdrojem pozornosti, o tom, jak druzí lidé cítí potřebu se jí dotýkat, komunikovat s ní tak, že má pak chuť se uzavřít do totálního ticha a samoty.

Současně se dozvídáme o tom, že o sobě vždy pochybovala a nikdy si nemyslela, že je dost dobrá, aby se prosadila. Jako skvělou část svého osobního příběhu považuje, že se jí její sen navzdory pochybnostem i nemoci splnil.

Hovoří také o tom, jak moc je pro ni důležitá rodina. Na ruce má vytetované jméno své tety Joanne, která zemřela ještě předtím, než se Lady Gaga narodila, a ke které cítí zvláštní spojení. Pojmenovala po ní také své poslední album vydané před rokem, na něž kritici nešetřili chválou.

Trailer končí mottem:

“Vždy si mohu nést svoji minulost s sebou, ale nikdy se nesmím vracet zpátky.”