Sotva věřit, že tato krásná žena v listopadu oslaví čtyřiasedmdesáté narozeniny! Lauren Hutton vám pravděpodobně utkvěla v paměti jako žádoucí senátorova manželka Michelle v legendárním snímku Americký gigolo z roku 1980, kde si zahrála milenku okouzlujícího Richarda Gera. Od té doby se objevila v řadě dalších, převážně televizních, filmů. Její téměř 170 centimetrů vysoká štíhlá postava, nespoutaná blond hříva a půvabný obličej však její profesní dráhu směřovaly především do světa modelingu.

Lauren se z Floridy, kde vyrůstala, velmi záhy přestěhovala do New Yorku a začala chodit na konkurzy a castingy velkých modelingových agentur. Ty ji zprvu odmítaly kvůli mezeře mezi předními zuby. Ze zdánlivé nevýhody se však Lauren postupně podařilo vytvořit svoji přednost a charakteristický rys, kterým se ve světě proslavila. Tato cílevědomost a jižanská houževnatost se mladé Američance velmi záhy vyplatila. V roce 1973 podepsala svoji první velkou smlouvu s kosmetickým gigantem Revlon, jehož se stala tváří. V 70. letech se stala jednou z nejvyhledávanějších modelek a objevila se na obálkách prestižních módních i společenských časopisů.

Lauren Hutton nás uchvacuje také svým jedinečným stylem

Podstatné ale je, že hvězda Lauren Hutton září dál! V posledních letech se proslavila velkými kampaněmi pro Alexandra Wanga či Mary-Kate a Ashley Olsenovy. V letošním roce jsme mohli tuto úžasnou ženu, která se do důchodu ještě rozhodně nechystá, vidět v kampaních spodního prádla pro Calvin Klein. Značka proslulá svým basic sportovním prádlem tak po vzoru jiných zcela změnila strategii své propagace.

Zatímco dříve Calvin Klein ve svých kolekcích kladl důraz spíše na mládí a obsadil například Kendall Jenner, v aktuální kampani SS 17 ukázal ženy v širokém věkovém rozmezí mezi 18 a 73 lety. S výběrem modelek pomáhala režisérka klipu ke kampani Sofie Coppola. Její svěží ženský pohled je zde tak jednoznačně znát! Lauren nás letos okouzlila také ve výtvarně pojaté kampani známého amerického fotografa Todda Hida pro značku Bottega Veneta.

Třiasedmdesátiletá kráska se tak zařadila mezi další své vrstevnice, které v aktuálních módních kampaních odzbrojují své mnohem mladší kolegyně, přičemž některé z nich by mohly být i jejich vnučkami. Ať již jde o Lauren Hutton či další zralé modelky – šestaosmdesátiletou Carmen Dell’Orefice nebo jednašedesátiletou Yazemeenah Rossi, je jasné, že tyto dámy si užívají života plnými doušky. Jsou spokojené samy se sebou a strnutí berou jako přirozenou součást svých životů. Jsou pro nás proto nehynoucí inspirací!

Na přehlídce Bottega Veneta se Lauren Hutton při závěrečném defilé prošla zavěšená do topmodelky Belly Hadid.