Kdo je muž, který stojí za šatníkem první dámy Francie?

/ Redakce Foto: Profimedia

Brigitte Macron již od počátku zvolení manžela Emmanuela do funkce francouzského prezidenta vzbuzuje obrovský zájem médií. Ten je o něco větší, než bývá u prvních dam zvykem. Na vině je především stereotypní představa “společensky přijatelného” modelu staršího muže a mladší ženy, kterou prezidentský pár výrazně nahlodává. Zájem vzbuzují rovněž mladistvé looky, které čtyřiašedesátiletá první dáma obléká. Stojí za nimi nenápadný stylista Mathieu Barthelat Colin.

Zatímco většina stylistů slavných osobností s nimi vystupuje do popředí a po jejich boku plní první řady prestižních společenských událostí, vousatý stylista první dámy Francie dává spíše přednost soukromí a na svých sociálních sítích se nevěnuje módě, ale rodině. Zahraniční média v čele s New York Times se v uplynulých dnech podivují nad tím, že se čtyřiatřicetiletý módní poradce neobjevil ani na probíhajícím pařížském fashion weeku.

Best wishes from the Barthelat Colin family!

Příspěvek sdílený Mathieu Barthelat Colin (@mathieubarthelatcolin),

V době, kdy se ze samotných stylistů stávají celebrity, je tento úkaz opravdu výjimečný. Mathieu Barthelat Colin vytrvale odmítá dělat rozhovory a raději zůstává v zákulisí. Nabízí se zde srovnání se stylistkou Michelle Obamy. Meredith Koop s nejsledovanější první dámou světa spolupracovala od roku 2009 do roku 2016 a rovněž preferovala život mimo reflektory a spouště fotoaparátů.

Stejně tak, jako na sebe nemusí upozorňovat on sám, okázale na sebe neupozorňují ani modely, které své prestižní klientce vybírá. Pro Brigitte Macron určuje jednoduché a nekomplikované looky, které velebí její přednosti, mezi něž patří především štíhlé dívčí nohy a drobná postava. Nejcharakterističtějším prvkem zůstávají mladistvé zipy, na které se na jejích modelech nemůžeme vynadívat. Kromě sak, které jsou must have každé ženy v obdobné společenské roli (a letos navíc i nanejvýš trendy), dává přednost bundičkám na zip či nápaditým halenkám.

Velké francouzské značky doplňuje konfekčními nebo těmi méně známými. Díky přátelství Brigitte Macron s Nicolasem Ghesquièrem, který je kreativním ředitelem Louis Vuitton, první dáma logicky sahá velmi často k modelům tohoto módního domu. Září však také v šatech od Balmaina či Diora. Módní poradce jí současně ukázal i mladé a neokoukané tvůrce, mezi nimiž jsou například Alexandre Vauthier, Marc Auclert, Stéfanie Renoma či Pallas.

Skvělá práce Mathieu Barthelat Colina se ukázala například při setkání amerického prezidenta a jeho ženy Melanie s francouzským prezidentským párem. Zatímco Melanie Trump vsadila na konzervativní červený kostýmek od Diora, uvolněná Brigitte Macron vedle ní zářila v bělostných šatech na zip Courrèges.

New York Times o první dámě Francie hovoří jako o “WHIP” (women who are hot, intelligent and in their prime), tedy jako o ženě, která nejenže dobře vypadá, ale současně je inteligentní a v nejlepších letech. Její mladistvé, přesto zcela racionální outfity, toto přirovnání jedině potvrzují.

Podívejte se na ty nejlepší fashion momenty Brigitte Macron!