Velmi zajímavá je skutečnost, že osobní vkus módních návrhářů často nemá nic společného s módou, kterou sami navrhují. I když každou sezónu tvoří nové a nové módní trendy, sami si na sebe často vezmou něco, co bylo aktuální před rokem či pěti.

Možná se chtějí odlišit od oblečení, která navrhují a možná jednoduše nemají čas na vlastní nákupy. Herečka Tina Fey jednou svěřila moudro svého přítele „Nenoste oblečení, o kterém vám módní návrháři říkají, že nosit máte. Noste oblečení, které oblékají sami návrháři,“ Avšak buďme upřímní, skutečně bychom si tímto rozhodnutím polepšili?

O jednoduchém a čistém stylu může hovořit šatník Karla Lagerfelda, kterého vždy provází tmavý oblek, často s tmavou košilí a bílým límečkem. Jeho stylu nechybí černé brýle a kožené rukavice. Právě rukavice pro něj mají velký význam. Dle etikety je neslušné zdravit někoho v rukavicích, a proto začal nosit bezprstové, které mu nejen umožní obejít toto společenské faux pas, ale rovněž mu rukavice opticky prodlouží ruku. Návrhář nezapomíná zmínit, co se říká ve francouzštině o dlouhé ruce „Znamená to, že jste vlivní“. Karl mimo jiné miluje i klobouky, avšak díky své matce si k nim vypěstoval jistý komplex a proto je nenosí. Jeho oblečení je téměř vždy černé a jeho interiér bydlení či kanceláře zase striktně bílý. Prý je v práci natolik obklopen barvami, že je ve svém životě už nevyhledává.

Karl Lagerfeld

Karl Lagerfeld

I Michael Kors je návrhářem, který dává přednost černé. Jednoduchá elegance ho provází všude, kam se hne. Obléká světové hvězdy Heidy Klum, Gwyneth Paltrow i Cameron Diaz, avšak svému šatníku příliš pozornosti nejspíš nevěnuje.

Michael Kors

Černý oblek, černé lakýrky, bílá košile s ležérně rozepnutým knoflíčkem u krku bez kravaty, to je styl návrháře Toma Forda. Muže, který se stará o styl aktuálního Jamese Bonda a sám rovněž nevyniká ničím extravagantním. O svém stylu říká: Mám uniformy pro Londýn, uniformy pro Santa Fé, uniformy, které si beru, když jsem na něčí lodi, uniformy na pláže. Vím, kdo jsem. Vím, jaké barvy mi sluší a pracují pro mě. Vím, jaké barvy mi nesluší. Vím, když se v něčem necítím dobře. ” Tom však umí překvapit například i červeným sáčkem.

Tom Ford a Julienne Moore

Tom Ford a Julienne Moore

Marc Jacobs je ovšem zajímavějším návrhářem co se osobního stylu týče. Jeho uvedení pánských sukní na trh bralo dech. Nejenom, že se nebál prohlásit, jak jsou sukně pohodlné, avšak často se v černém áčkovém střihu rád objevuje na veřejnosti. Kompletní outfit vždy doladí bílou nebo černou košilí a polobotkami. Marc svým oblečením rád šokuje a nebojí se ani výrazných barevných variací.

Marc Jacobs

Marc Jacobs

Že se nad svým oblečením nepozastavuje mladý návrhář Alexander Wang, je víc než zřejmé. Vlající trička, kraťasy či džíny na jeho ultra štíhlé postavě jsou skutečně free.

Alexander Wang

Alexander Wang

Námořnické pruhy si zamiloval Jean Paul Gaultier a jsou s tímto návrhářem neodmyslitelně spjaty. Ostatně i flakon pánského parfému La Male je ve znamení námořnického trička.

Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier

Z ženských návrhářek můžeme vybrat třeba právě Miucciu Prada, která ráda obléká kousky z vlastních kolekcí a například modré a bílé pláště jí skutečně slušely. Všimněte si, že jen málokdy uvidíte tuto dámu s odhalenými rameny. V roce 2011 bylo zveřejněno, že má v oblibě i neonové spodní prádlo od Katie Grand.

Miuccia Prada

Miuccia Prada

Asi nejvýraznějším módním návrhářem, kterého svět nespatří jinak oblečeného než v čínském pracovním obleku s Mao sakem je Azzedine Alaïa. Navíc na sobě nosí tři batohy, ve kterých nosí své 3 pejsky Yorkshire, kteří s ním cestují kamkoli. Přitom on sám si rád pro své modely vybírá výjimečné osobnosti a to nejen svým talentem, ale především stylem, vizáží, temperamentem. Mezi neznámější patří zpěvačka, herečka, modelka Grace Jones.

Grace Jones a Azzedine Alaia

Grace Jones a Azzedine Alaia

Jak se říká, i mistr tesař se někdy utne, ostatně i když jsou slavní a bohatí, pořád spadají mezi obyčejné smrtelníky. Líbí se vám jejich osobní styl nebo raději preferujete ten, co navrhují?

Foto: Profimedia.cz; Facebook.cz; Pinterest.com