Footshop x LAFORMELA : Popovídali jsme si o jejich první kolaboraci

/ Redakce

Jak to vypadá, když se spojí nejprogresivnější sneaker store s jednou z nejžádanějších lokálních značek? Footshop a LAFORMELA spolu představují limitovanou kolekci, která propojí urban kulturu s high fashion. Iconiq vyzpovídal Daniela Chomisteka – brand managera Footshop a Antonína Soukupa, který je jedním z designéru LAFORMELA. Jak kolekce vznikala a na jaké jsou jejich pohledy na aktuální módní scénu?

Proč právě kolaborace těchto dvou značek?

Daniel Chomistek: Tento rok sme sa vo Footshope rozhodli vytvoriť kolaborácie s lokálnymi brandami, aby sme dokázali nášmu publiku, že niesme len obchod, ktorý predáva boty, ale aj plnohodnotný brand. Chceme ukázať, že nás baví tvoriť a podporovať kvalitné veci, brandy a umelcov. Laformelu sledujem už dlhšiu dobu a baví ma ich tvorba. Išlo nám primárne o skĺbenie high a street fashion.

Vnímáte nějaký rozdíl mezi high fashion a streetwear, nebo tyto směry nerozdělujete?

Daniel Chomistek: Rozlišujem ich podľa strihov a kvality použitých látok na jednotlivých produktoch. Osobne som ale zástancom toho, že tieto dva smery idú ruka v ruke. Navzájom sa doplňujú a hľadajú v sebe inšpiráciu.

Antonín Soukup (LAFORMELA): Streetwear momentálně vládne módnímu světu a myslíme si, že i dlouho bude. Tenhle styl je součástí high fashion stejně jako další. Pro mě osobně záleží na tom pod jakým jménem, designem a v jakých podmínkách je vyroben, aby do HF patřil.

Kdo byl prvotním iniciátorem této kolaborace?

Daniel Chomistek: Keď som dostal za úlohu pripraviť plán kolaborácií na rok 2017, mal som spemedzi iných na zozname práve aj Laformelu, ktorú som oslovil ako prvú. Spoločne sme si sadli, povedali si naše predstavy, dohodli sa a začali sme pripravovať prvé návrhy. Iniciatíva prišla zo strany Footshopu.

Odkud jste čerpali inspiraci a jak kolekce vznikala?

Antonín Soukup (LAFORMELA): Unisex kolekce přirozeně vychází z typických výrazných prvků značky LAFORMELA. Propojili jsme grafičnost, pohodlnost a praktičnost. Kolekce oděvů nepostrádá nadsázku a jsou v ní zapracované prvky pracovních oděvů.

Charakterizujte kolekci třemi slovy:

Antonín Soukup (LAFORMELA): Praktická, současná, pohodlná.

E09A1892

Kolaborace PLACE FOR SPACE je unisexová. Jak vnímáte aktuální transgenderové trendy na módní scéně vy?

Antonín Soukup (LAFORMELA): Jako přirozený vývoj společnosti, který se dal očekávat. Skrze módu se vždy poukazovalo na sexualitu a změny ve společnosti. Je doba naprosté svobody a ignorace a to se projevuje i v siluetě a uvolněnosti. Navíc nás baví, jak si současná generace umí s oblečením pohrát a  zajímavě vynést jakýkoliv druh oblečení nezávisle na tom jestli je panské, dámské nebo o tři velikosti větší. Skvělá doba která využívá nostalgie.

Touto kolaborací chcete oslovit hlavně mladší generaci lidí. Proč podle vás doposud nemají takový zájem o lokální módu ale raději světové brandy?

Antonín Soukup (LAFORMELA): Nemyslíme si, že v ČR znají a mají zájem o světové brandy, spíše o oděvní řetězce. Častokrát ani nevědí, že je to kopie nějaké světové značky. Důležité je, aby zákazník věděl, že si kupuje něco opravdu výjimečného, ale s rozumnou cenou versus kvalita. Každopádně doba se pomalu mění a už i současná generace moc dobře ví, že oblečení je zábava a působit autenticky  je zásadní.  V Praze je spousta lidí, který dokážou výjimečně kombinovat českou módu s oblečením ze sekáče nebo naopak luxusem. A díky za ně !

Daniel Chomistek: Na túto otázky by som odpovedal jedným slovom- HYPE. Mladšia generácia uprednostňuje značky, ktoré sú na podobnej cenovej úrovni no dovolím si tvrdit, že sú nekvalitnejšie z dôvodu ich vysokej produkcie. Je okolo nich vytvorený akýsi trend, kedy tieto značky nosia svetoví influenceri, čo samozrejme vplývva na ich nákupné chovanie.

Kolekce je limitovaná. Máte i vy ve svém šatníku nějaké limitky, nebo sběratelské kousky na které jste opravdu pyšní?

Daniel Chomistek: Kedže nepodporujem fast fashion v mojom šatníku by ste ťažko hladali veci, ktoré sú z tohto odvetvia. Preto každá z mojich vecí nesia na sebe nejaký brand. Limitované veci mám rád, takže zopár by sa ich našlo ale nemôžem povedať, žeby som sa vyložene niektorou z nich chcel pýšiť.

Antonín Soukup ( LAFORMELA): Máme doma dost věcí ze sekáče, které jsou už sběratelské :) Každopádně pár kusů od českých designerů máme taky, ale kdo ví, jestli je to limitované množství…

FOOTSHOP_SHOOT4

FOOTSHOP_SHOOT6

Foto : Daniel Chomistek