Kdo je Bára Bezděková?

/ Redakce

Bára Bardotka Bezděková je velkým přínosem naší redakce Iconiqu ve světě kosmetiky. Kromě blogů pro vás začne připravovat i rozhovory s českými designéry a bude pro vás hledat nové české talenty. Navíc se postarala o to, abych já osobně na fotkách vypadala o několik let mladší, hezčí a mohla tak šálit okolí:-) Je mi ctí vám představit vizážistku, která kromě líčení propadla i psaní a my máme to štěstí, že si pro svou novou kariéru vybrala právě nás Iconiq.cz.

Bára vystudovala Ekologické Gymnázium a nejdříve se 10 let věnovala televiznímu dabingu. Poté začala pracovat v kosmetice, kde pracovala nejdříve pro společnost Lush a po nástupu do M.A.C. propadla umění líčení. Této práci se věnuje již pět let. Zúčastnila se významných projektů, například tvorby kalendáře Passion 2012 pro nadaci Art for Life, Cirk La Putyka, Cartier na Pražském hradě, Prague Fashion Weekendu, Tiqe na Designbloku nebo i módní přehlídky značky Max Mara. Poslední dva roky se o své zkušenosti dělí s ostatními, školí nové vizážisty. Je velkou milovnicí mód, luxusních doplňků, dobrého jídla a pití. Svou práci miluje a užívá si ji každý den. Bára je bezdětná, ale šťastně vdaná.

1. Vždy jste chtěla být vizážistkou? Upřímně ne:-) Jako malá jsem toužila stát se právničkou nebo překladatelkou. To mi ale nevyšlo, tak jsem se začala točit kolem kosmetiky, kterou jsem měla vždycky ráda. Úplně čistou vizi toho, co bych chtěla do budoucna dělat, jsem ale získala až když jsem nastoupila do společnosti M.A.C, kde jsem se naučila základy všeho, co umím dnes:-)

2. Vaše maminka byla úspěšná módní návrhářka. Proč jste ji nenásledovala? K módě jsem byla vedena od malička, ale vzhledem k tomu, že styl, který navrhuje moje maminka, se trochu rozchází s mým stylem, tak by se musela úplně změnit firemní identita i směr, kterým se značka ubírá a to jsem neviděla jako idaální cestu.

3. Kromě kosmetiky jste i milovnicí módy jako takové. Který styl je vám nejbližší? Mně osobně je nejbližší retro styl a všeobecně miluji v oblékání ženskost. Neobejdu se bez velkého množství šatů všech délek, šifonových halenek a kalhot nebo bermud s vysokým pasem. Miluji ale i uvolněnou módu, takže v mém šatníku nesmí chybět džínové legíny a velká spousta delších tunik nebo triček k nim.

4. Máte v šatníku kousky, na které jste pyšná nebo k nim cítíte určitou nostalgii? Určitě ano- nedám dopustit na kabáty od mojí maminky, které mám díky luxusnímu zpracování již několik let a vypadají stále jako nové. Pyšná jsem na pár kousků pletenin od Sonii Rykiel a na kabát, šaty a harémové kalhoty z brokátu od značky Marni. Podařilo se mi získat klasického starého křiváka, který tvoří stavební kámen mého jarního a podzimního šatníku a nikdy bych se ho nevzdala:-) Jinak jsem velká sběratelka bot a kabelek a mezi mé nejoblíbenější kousky patří botičky Jimmy Choo, Vivienne Westwood a kabelka Chloé a LV Neverfull, která byla mým snem a šetřila jsem na ní opravdu dlouho:-)

5. Máte svůj vzor mezi světovými vizážisty? Ano, mým velkým vzorem a inspirací je make-upový mág Kabuki.

6. Je hvězda, kterou pro její líčení obdivujete? Můj velký obdiv má Dita von Teese pro svůj vždy dokonalý look filmové hvězdy 40. let také z toho důvodu, že já osobně jsem velkou milovnicí jakýchkoliv dobových make-upů :-)

7. Chtěla byste pracovat jako vizážistka/maskérka u filmu? V jakém žánru? Hororu?:-) Pracovat u filmu by pro mě bylo určitě velmi zajímavé osvěžení a pokud by tato příležitost byla, určitě bych ráda přičichla k hororové nebo pohádkové tématice, kde se vytváří jizvy, průstřely a modřiny :-)

8. Jaké jsou vaše ambice v oboru? Moje ambice?? Za pár let vidím samu sebe ve vlastním studiu, které bych kromě vizážistických služeb obohatila o masáže, ale do té doby bych ráda více pronikla do zákulisí vetších módních přehlídek a focení pro přední módní časopisy, ve kterých se objevují stále ta samá jména a vzhledem k tomu, že na trhu je mnoho šikovných lidí, kteří ještě jméno nemají, je škoda, že tito lidé nedostanou šanci ukázat, co v nich je.

9. Chtěla byste mít kosmetiku vlastní značky jako například Bobbi Brown? Po tom mít svojí vlastní značku kosmetiky jsem nikdy netoužila a teď, když se na to ptáte, si uvědomuji, že jsem nad tím ani nikdy nepřemýšlela. Mnohem radši jsem ambasadorkou již existující značky, kde mohu svojí energii investovat do práce s ní.

10. Která značka dekorativní kosmetiky je vaší oblíbenou? Nejraději mám značku Inglot, pro kterou právě teď pracuji a v mém profi kufru se také objevuje značka M.A.C.

11. Najdeme ve vaší koupelně hromady líčidel nebo platí pořekadlo o kovářově kobyle? V naší koupelně je samozřejmě záplava jak dekorativní, tak tělové kosmetiky. Já jsem velkou milovnicí voňavých tělových krémů, takže těch tam mám nespočet. Ale kvůli manželovi mám vše poslušně srovnané do ratanových košíčků:-)

12. Jaké trendy v líčení nám přinese podzim? Podzim nám přinese transformaci 20. let do nové a svěží podoby- použití oranžovo-červených rtěnek a velmi jemné až nahé oči. Pro ty, kteří moc neholdují rtěnkám, je tu trend přinášející novou podobu kouřovek v kombinaci zemitých a industriálních barev. Více o nadcházejících trendech se můžou čtenářky dočíst v mém blogu na Iconiq.cz!

13. Co je složitější, pracovat s mladou nebo starší ženou? Co je větší umění? Tak určitě je složitější líčit zralou pleť, kde musíte dávat pozor na textury používaných produktů a celkově je třeba zohlednit víc faktorů než u mladé dokonalé pleti, kde vás nebrzdí povadlost nebo ztráta pružnosti. Já naopak líčím starší zákaznice ráda, jelikož se tím člověk naučí si vychytat různé postupy a triky, jak takovou pleť zvládnout.

14. Je snaží líčit světlou blondýnku nebo opálenou brunetku? Pro mě není jedno lehčí a druhé těžší, jen je to jiné. U blondýnky je třeba použít jemnější barvy a u opálené brunetky můžete přitlačit, ale všeobecně se mi líčí oboje stejně dobře.

15. Jaká pravidla dle vás platí v péči o pleť, odličování tak, abychom zůstali co nejdéle mladé? Já sama žádné zvláštní krémy ani odličovadla nepoužívám, pouze dostatečně hydratuji a pleť mám bez problémů, ale asi trošku hřeším na to, že mám pleť krásnou po mamince :-) Pro ostatní doporučuji neusínat nalíčená:-) a pravidelně odličovat- nejlepší jsou olejové odličovače, které smyjete vodou a nechají vaši pleť krásně vláčnou. Poté vždy dostatečně hydratujte, aby pleť nežíznila. Tím omezíte tvorbu vrásek a vaše pleť bude pružná. Liftingové krémy a krémy proti vráskám nepoužívejte, pokud na to již nemáte věk- pleť se bude zbytečně vypínat a bude rychleji ztrácet přirozenou pružnost!

16. Jste zastánkyní plastických operací nebo se každá vráska dá zakrýt make-upem? Já jsem rozhodně zastáncem přirozeného stárnutí a krásy a myslím, že s make-upem se dají opravdu dělat kouzla, ale pokud si to kondice pleti žádá, nijak zvlášť bych se zásahu plastického chirurga nebránila.

17. Kdo má v módě moc? Bohužel v dnešní době platí, že kdo má známé jméno, má i moc. Ale podle mě jsou nejsilnější zbraní vysoce kvalitní materiály a zpracování a také talent pro to vytvořit nadčasové a nositelné věci. A jelikož se móda stále  vrací, tak pokud je přetransformována do nové, svěží a moderní podoby, je vyhráno!

18. Co na vaši vášeň pro módu a kosmetiku říká manžel a maminka? Tak maminka mojí vášeň jak jinak než sdílí a podporuje. U manžela mám také plnou podporu, ale co se týče oblečení, je trošku “sick” z toho, že okupuji ¾ naší šatny a on se chudák musí spokojit s tím malým zbytkem místa.. Ale všeobecně ho musím pochválit, protože ať už si vezmu jakýkoliv outfit nabo nalíčím jakýkoliv typ make-upu, vždy mě pochválí:-)

Foto: soukromý archív Báry Bezděkové

0 Comments

    Leave a Comment